*

Dzieje się

AutoSlalom - zawody samochodwe dla amatorów

window.location.href">
KIEDY:
2011-04-16 07.00 - 2011-04-16 18.00
GDZIE:
Kartodrom
Bydgoszcz, Fordońska 116
Polecają:
2 Polecam
Zobacz inne:
Impreza

Automobilklub Kujawsko-Pomorski rusza z nowym cyklem imprez. Zawody AutoSlalomu to bardzo popularna konkurencja w dyscyplinie sportu samochodowego w takich krajach jak Węgry, Austria, Czechy. Imprezy rozgrywane są nawet w randze Mistrzostw Europy Strefy Centralnej.

AKP jest pierwszym klubem w Polsce, który organizuje zawody AutoSlalomu. Pomysł nowej formy rywalizacji i wzbogacania umiejętności kierowania zyskał akceptację Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego, działającej przy Zarządzie Okręgowym PZM w Bydgoszczy, która wprowadzając te zawody do kalendarza nadała im rangę Mistrzostw Okręgu.

Przy okazji Klubowego Pucharu zawodnicy będą klasyfikowani do Mistrzostw Okręgu. W tym sezonie Automobilklub Kujawsko-Pomorski zaplanował cztery rundy, które odbędą się na Bydgoskim Kartodromie. Trasa będzie liczyła do 2000m, na każdej rundzie będzie przejeżdżana trzykrotnie. Każdy uczestnik będzie musiał pokonać w jak najkrótszym czasie trasę slalomową wyznaczoną bramkami z pachołków.

Dwa najlepsze czasy z trzech przejazdów będą liczone do klasyfikacji końcowej. Pomiar czasu odbywać się będzie elektronicznie.

W rywalizacji może brać udział każda osoba posiadająca aktualne prawo jazdy minimum kategorii B, oraz ubezpieczenie od NNW. Można startować dowolnym samochodem osobowym, zarówno zupełnie cywilnym jak i przygotowanym do sportu (również buggy czy szayowóz).

Uczestnicy zostaną podzieleni na klasy, pod względem pojemności skokowej silnika. Jednym autem może maksymalnie startować dwóch Kierowców.

Na naszej stronie w zakładce „AutoSlalom CUP” można pobrać aktualne regulaminy, oraz zapoznać się z terminami rozgrywania poszczególnych rund.

Serdecznie zapraszamy do udziału, pierwsza runda już 16.04.2011 na Bydgoskim Kartodromie przy ulicy Fordońskiej 116 (wjazd Oksywską)

Linki:
Inforamcje na stronie Automiblikubu Kujawsko-Pomorskieg: http://goo.gl/KNLmp
Formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/Olbab
Regulamin uzupełniający: http://goo.gl/2Hjqu


z0kes

Dodane przez: z0kes

Dodane: 2011-04-12 10.59

Zdjęcia

zgłoś nadużycie

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował
Dodaj swój komentarz: