*
Dodane 2014-03-05 10.25 , komentarzy 0

Juwenalia 2014 w Bydgoszczy na terenie uczelnianych kampusów

Za nieco ponad 2 miesiące studenci będą świętowali na swojej corocznej imprezie, jaką są juwenalia. Jak już pisaliśmy, w tym roku samorządy studenckie bydgoskich uczelni wracają do formuły sprzed kilku lat i dzielą się dniami, zapraszając na teren swoich kampusów.

Blokada Łużyka zostaje na Chodkiewicza

Autor: AGW/archiwum

Samorząd Studencki UKW scenę rozstawia na środę i czwartek na boisku przy Chodkiewicza, zaś samorządowcy z UTP w piątek i sobotę przy ul. Kaliskiego.

Wśród największych wydarzeń znajdzie się oczywiście Blokada Łużyka. Nazwa zostaje, choć ujęta w cudzysłów, ponieważ tak, jak rok temu, odbędzie się na terenie kampusu UKW. Boisko za uczelnianymi budynkami okazało się wygodniejszym miejscem i przede wszystkim jest w stanie pomieścić rosnącą liczbę uczestników wydarzenia. W edycji Blokady Łużyka 2013 wzięło udział około 10 tysięcy osób.

14 maja 2014, tak jak przed rokiem, zagrają zespoły studenckie, które jeszcze mogą zgłaszać się do samorządu. Organizatorzy zapowiadają, że będzie też główny wykonawca wieczoru, nie zdradzają jeszcze kto to, ale podpowiadają - zespół znany z Must Be The Music.

Środowa blokada jak zawsze będzie wielkim grillowaniem, a drugi dzień na terenie uczelni przy Chodkiewicza to już koncertowy czwartek. Na scenie pojawią się zespoły z Polski. Jakie usłyszymy klimaty muzyczne? Będzie rock, reggae, hip hop. Tak było rok temu; Blokada Łużyka 2013 za nami! [zdjęcia i wideo]

Kolejne 2 dni Juwenaliów 2014 w Bydgoszczy studenci bawią się w Fordonie, gdzie imprezy i koncerty przygotowuje Samorząd Studencki UTP.

W planach na juwenaliowy tydzień 12-17 maja jest także kabareton, rozgrywki sportowe, w tym dla osób niepełnosprawnych.

X

Miejsce
w rankingu
Agata Wodzień

Wielbicielka słońca, kolorów i ludzi. Lubi wiedzieć i te informacje jak najszybciej przekazywać. Pasję przekuwa w zawód. Z dziennikarstwem związana od 13. roku życia. Absolwentka filologii polskiej, dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Z tego ostatniego kierunku próbuje obecnie uzyskać drugi tytuł magistra. agata.wodzien@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: