*
WOŚP 2014 Bydgoszcz - program, koncerty Dodane 2014-01-11 07.55 , komentarzy 26

WOŚP Bydgoszcz 2014: PROGRAM, koncerty, akcje. Zabrzmi "My słowianie"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 12 stycznia. 22. finał nie ominie Bydgoszczy. Poniżej prezentujemy program wydarzeń w ramach WOŚP przewidzianych w naszym mieście.

WOŚP 2014

Autor: AGW

Scena pojawi się tradycyjnie na Starym Rynku. W niedzielę 12 stycznia zagrają zaproszeni muzycy, a wokół będzie można spotkać motocyklistów. Program bydgoskiego finału powoli się zamyka. Usłyszymy m.in. bardzo popularny ostatnio duet Donatan i Cleo, którzy stowrzyli hit ostatnich tygodni - "My Słowianie".

Program koncertów na Starym Rynku:
12:30 Tańce w kręgu 
13:30 Hipnoza
14:30 Ewa Kryza z zespołem
15:30 Freebirds
16:30 Arytmia
17:30 BydziaComBand
18:30 Mesajah
19:15 Donatan i Cleo
20:00 Światełko do nieba
20:30 South Blunt System
Motocykle typu turystycznego, sportowego oraz cruiser/chopper i właściciele pojawią się również na Starym Rynku. Będzie okazja do rozmów i zdjęć. "Wraz z motocyklistami wystąpi po raz kolejny grupa rekonstrukcyjna DROMEDAR, która swoimi działaniami odtwarza wojenne dzieje Bydgoszczy i regionu, nie tylko w jej militarnym aspekcie, lecz także prezentuje sylwetki mieszkańców miasta, których losy zostały uwikłane w skomplikowaną historię Bydgoszczy lat 30-tych i 40-tych ubiegłego wieku" - brzmi zapowiedź na stronie bydgoskiego sztabu WOŚP.
Miejskie Centrum Kultury również już zapowiada swój udział w Wielkiej Orkiestrze. Gramy od 11:00, między innymi Fan Club Gwiezdnych Wojen, pokazy udzielania pierwszej pomocy, porady medyczne. Szczegóły pojawią się wkrótce.


Dzień przed finałem, czyli w sobotę 11 stycznia:

Nasercowe Granie. Kolejny rok z graniem, śpiewaniem i licytowaniemKoncert odbędzie się w kinoteatrze ADRIA. Zaczynamy o godz. 17.00. Po koncercie zapraszamy wszystkich około godziny 21.30 do klubu WIATRAKOWA na tzw. Afterparty, gdzie będziemy grać do białego rana. Koncert poprowadzą Grzegorz Suliga, Mariusz „Rosół” Ziółkowski oraz Jerzy Kamiński.
W tegorocznym koncercie wystąpią:

Jan „Mufka” Błyszczak, Małgosia Lipińska (Gilewska), Leonard Luther, Leszek Lyczmański i Niedzielni Kierowcy, Sąsiedzi Gustawa, Andrzej „Kaukaz” Kałamaja, Piotr Pieńkowski, Tomek Lewandowski, FREEBIRDS, EREM, Adam Szarek i Marek Folta

Cafe Kino proponuje w sobotę maraton filmowy "Gramy dla WOŚP", w ramach którego wyświetli filmowe hity z ostatnich lat:
09.30 Hobbit
13.00 Nietykalni
15.00 Igrzyska śmierci
18.00 Millerowie
20.00 Bękarty wojny


Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej Yamaha - 11 stycznia

12:00 Występy uczniów w programach wczesnodziecięcych (niemowlaki i przedszkolaki) piosenki dziecięce, występy taneczne, rytmiczne i instrumentalno-wokalne dzieci od 4 miesiąca życia do 4 lat,
14:00 Koncert uczniów klasy keyboardu - muzyka pop/rock,
16:00 Koncert uczniów klasy gitary klasycznej - muzyka pop/rock,
18:00 Koncert uczniów klasy gitary elektrycznej i perkusji - muzyka pop/rock/blue/metal,
17:00 Koncert uczniów klasy wokalu - muzyka pop/rock-lata 80-te.

Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej Yamaha - Bydgoszcz, ul. Gdańska 47A (budynek przy parkingu w podwórzu za Rywalem). Wstęp wolny. Koncert dziecięcy - ok. 45 minut, pozostałe koncerty ok. 1,5 godz.

X

Miejsce
w rankingu
Agata Wodzień

Wielbicielka słońca, kolorów i ludzi. Lubi wiedzieć i te informacje jak najszybciej przekazywać. Pasję przekuwa w zawód. Z dziennikarstwem związana od 13. roku życia. Absolwentka filologii polskiej, dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Z tego ostatniego kierunku próbuje obecnie uzyskać drugi tytuł magistra. agata.wodzien@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

x Gość
~x
Woodstock to spęd naćpanego "bydła" ! 2013-12-31 13.31

.

M Gość
~M
. 2014-01-03 12.10

Widzę, że jesteś stałym bywalcem i specjalistą w tej kwestii ;)

kolo Gość
~kolo
. 2014-01-05 20.11

spokojnie, to tylko kibic zety.

Mercury Gość
~Mercury
Ja na pewno... 2014-01-06 15.00

nie jestem takim Słowianinem jak można usłyszeć w tym kretyńskim utworze. Co za żałość: puszczalskie panienki i totalni pijacy, takie postawy są promowane. A potem się dziwić, że co chwila jakiś oszołom zabija niewinnych ludzi będą pod wpływem. Tak trzymać, wódeczko lej się litrami i do samochodu, tramwaju, pociągu, najlepiej jeszcze za stery samolotu. My Słowianie lubimy adrenalinę, co nie?

Mercury Gość
~Mercury
Oczywiście miało być... 2014-01-06 15.02

"będąc pod wpływem".

jola Gość
~jola
DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY 2014-01-07 10.47

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock (thanks to www.ojciec-dyrektor.de)

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” – to jego wypowiedź dla „Dziennika”.

Maria Kowalska • niepoprawni.pl

autor Gość
~autor
oczywiscie 2014-01-07 12.07

najlepiej zeby Owsiak byl cudotwórcą i robił wszystko bez kosztów. Byłby wtedy pierwszy na świecie. 50% to mało ? najlepiej to sie przyczepic do czegos z bezsensowna krytyka a moze sie na tym wyplynie. Ciekawe co Ci którym mało jest 50% kiedykolwiek zrobili dla innych i jaki był wymiar tej pomocy.

w32 Gość
~w32
Caritas 2014-01-07 12.35

Tak, Caritas finansuje rodziny które codziennie upijają się złotym trunkiem, znam to z mojej okolicy. Tak to niestety działa...

tomek Gość
~tomek
ZALOSNE 2014-01-08 18.57

Jak widac , komentarz sa zalosne. Sami fachowcy , po co piszesz baranie,ze nie bedzie dawal na ''owsiaka'' i ze Woodstock to melina. Jak jestes taki cwany, to pojedz na Woodstock i powiedz to w ''tlumie''....
Znajac zycie, to pewnie jestes tumokiem ktiry skonczyl, 3 klasy podstawowki i z kolegami ublizasz, starszym osobam na przystankach a jak idziesz sam, to srasz w majtki, jak ktos na Ciebie spojrzy:)

Wiec, jesli nie chcesz dac nawet grosza, to sie tym nie chwal, bo Ty napewno nie jestes Swiety a Jurek , uratowal wiele zyc....

Gocha Gość
~Gocha
do - Tomek 2014-01-08 23.15

Przeczytałam uważnie wypowiedź Joli "Dlaczego nie daję Owsiakowi pieniędzy" i w żadnym miejscu nie zauważyłam, żeby komuś ubliżyła (czego niestety nie można powiedzieć o tobie). A kto tobie daje prawo obrażania innych? Czujesz się anonimowy w sieci? BŁĄD! A jeśli chodzi o twój zarzut braku wykształcenia autorki, to niestety, ale tylu błędów ile jest u ciebie, nie spotkałam u nikogo tu piszącego. Radzę zajrzeć czasami do słownika, bo NA PEWNO piszemy oddzielnie, a mnóstwo literówek i fatalna interpunkcja nie świadczy o tobie najlepiej. Może więc trzeba wrócić do szkoły?

Maciej Weselny Maciej Weselny
A gdy juz dorośniesz i ... zarośniesz 2014-01-09 12.08

Drogi Gościu Tomku :)
Kiedy już przestaniesz seplenić i zamiast "zalosne" zaczniesz mówić: "zarosnę", czyli inaczej ... kiedy będziesz posiadał zarost, będący oznaką Twojej dorosłości - z pewnością wówczas dojrzejesz do pisania mniej "żałosnych" komentarzy. Miejmy nadzieję ...

Podróżnikświat.Z.Ziółkowski. Podróżnikświat.Z.Ziółkowski.
DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY 2014-01-09 12.51

Wypowiedz Joli jest na czasie i wie co pisze,ja również się z nią zgadzam,i o Owsiaku nie miale i nie mam dobrego zdania,czekam kiedy ABW zapuka do jego drzwi!-POZDRAWIAM.

patryk Gość
~patryk
koncert 2014-01-09 18.40

wejście na koncert kosztuje????/

arcon Gość
~arcon
o której zlot?? 2014-01-09 21.45

pytanie trochę z innej beczki, o której mają się zjechać na rynku motocykliści?

MM Bydgoszcz MM Bydgoszcz
Koncert na rynku 2014-01-10 08.52

Patryk - wejście na Stary Rynek, gdzie odbędą się koncerty nic nie kosztuje.

asia Gość
~asia
krytyka - cecha charakterystyczna statystycznego Polaka 2014-01-11 21.54

Zastanawiam się tylko czytając te komentarze, czy cała rzesza ludzi (opcja polityczna oczywista) krytykująca tak bardzo działalność Fundacji WOŚP i Jurka Owsiaka leżąc w szpitalu z takim samym zacięciem żądałaby odłączenia ich od sprzętu zakupionego przez WOŚP? Czy kazałaby np. wyciągnąć własne dziecko z inkubatora, których większość jest zakupionych przez tą właśnie niemoralną fundacje? Czy może wręcz przeciwnie dziękowałby Bogu, że ktoś tak "niemoralny i zepsuty" jak Jurek Owsiak w pośredni sposób uratował właśnie życie ich nowo narodzonemu dziecku??? Ktoś kto nigdy nie chorował i nie przebywał w polskich szpitalach nie wie ile tam jest sprzętu ze znaczkiem orkiestry. A jeżeli ktoś potrafi to zrobić lepiej to dlaczego się sam za to nie weźmie? Najłatwiej krytykować... A może najpierw zastanówmy się co my zrobiliśmy dla innych, tak z potrzeby serca, bezinteresownie zanim zaczniemy obrzucać Owsiaka błotem... Nie czujesz się dobrze z tym co robi Owsiak, nie dawaj pieniędzy na orkiestrę, przymusu nie ma, załóż własną fundacje, kwestuj zbieraj, wolny kraj, wolna wola ale pamiętaj, że i wtedy znajdzie się na pewno ktoś kto obrzuci Cię błotem tak jak Wy teraz i zastanówcie się jak się wtedy będziecie z tym czuli....

krycha Gość
~krycha
TAK dla WOŚP-u!!! (dla Jurka nie zawsze) 2014-01-11 23.32

a ja zawsze coś wrzucę do orkiestrowej puszki...
chociaż nauczona życiem mam czasem wątpliwości czy kwota trafi tam gdzie trzeba (niestety nie ufam już ludziom bezgranicznie)...
ale i tak cieszę się, że znalazł się u nas tak pozytywnie zakręcony świr jak Jurek, któremu chce się zrobić coś dla innych i to na tak wielką skalę ... (chociaż nie zawsze zgadzam się z jego poglądami i sympatiami politycznymi...)
swoją drogą szkoda że nasze kochane państwo potrzebuje takiej pomocy i że nasza służba zdrowia jest tak niewydolna - widzę ile sprzętu w szpitalach pochodzi z WOŚP-u i od innych fundacji i przeraża mnie myśl co by było z naszym zdrowiem bez tego całego wsparcia...

Asterix Gość
~Asterix
WOŚP & WOODSTOCK 2014-01-12 10.33

Zawsze wrzucałem i będę wrzucał na orkiestrę bo sam sie przekonałem że zakupiony sprzęt ratuje życie. W każdym szpitalu jest taki sprzęt.
Co do Woodstocku to miałem mieszane uczucia do czasu kiedy postanowiłem tam sie wybrać i zobaczyć to na własne oczy.
Wiadomo że jak tyle ludzi to zawsze sie znajdzie ktoś kto się napije i leży lub taki co zażyje jakieś narkotyki - tego sie nie upilnuje niestety. Jedno co mnie tam zaskoczyło że tam nie ma agresji. Przychodzą tam ludzie młodzi, starsi, dziadkowie i ludzie z malutkimi dziećmi. Czy ktoś z was wziąłby małe dziecko na mecz? Zapewne nie. Tam jest inaczej niż pokazuje to telewizja. Są warsztaty muzyczne, rozmowy z różnymi ludźmi, oddawanie krwi i koncerty. Więc jeżeli nie byłeś tam to nie opowiadaj bzdur. A jak nie chcesz dawać na WOŚP to nie dawaj i nie narzekaj i nie przeszkadzaj w tym innym. Życzę Ci tylko tego abyś nie musiał korzystać z tego zakupionego sprzętu. I ♥ WOŚP

wspierajaca wosp Gość
~wspierajaca wosp
do joli 2014-01-12 10.50

nie chcesz to nie dawaj, twoja spawa.... ale w takim razie... omijaj wszystkie szpitale w których jest sprzęt od WOS!!!P a jakbyś przypadkiem urodziła dziecko to NIE POZWÓL robić mu badania słuchu-bo będzie do tego użyty sprzęt Owsiaka, a ty tego przecież nie pochwalasz!!!!

Agata Gość
~Agata
Pani Jolu, 2014-01-12 12.16

Pani Jolu, z takim podejściem nie powinna Pani w ogóle żyć w Państwie, tylko w jakimś buszu gdzie rządzi włócznia. A niech sobie Owsiak weźmie nawet 20 % z tego co zbierze dla siebie, po tym, jak dzięki sprzętowi od WOŚP uratowano mojego synka sama bym mu oddała część mojej wypłaty! Chciałabym odpowiedzieć na Pani zarzut o Woodstocku. Byłam z dzieckiem i ręczę Pani, że gdyby TRWAM chciało zrobić obrazoburczy i szatański reportaż z Pani życia codziennego, wyszłoby podobnie. To jest propaganda ojca R. A jak Pani nie wierzy, to proszę się przejechać i zobaczyć, ile tam jest służb bezpieczeństwa w ciągłym stanie gotowości i jak rzadko policja musi interweniować - jak na imprezę o takiej skali współczynnik interwencji jest kilkaset razy mniejszy niż w samym centrum Warszawy w ciągu jednego wieczora. Jak Pani nie odpowiada Kriszna - nie idzie Pani, jeśli nie pije Pani alkoholu - nie pije Pani, nie trzeba tego robić by się pięknie bawić na Woodstocku.

Magda Gość
~Magda
Do Joli 2014-01-12 17.00

Przeczytałam. Pani Jolu proszę pamiętać o prośbie do personelu szpitala o odłączenie od jakiegokolwiek urządzenia z plakietką WOŚP, kiedy trafi pani kiedyś np. na intensywną terapię. Postąpi Pani zgodnie z własnymi zasadami. Konsekwencje będą tragiczne, no ale przecież Owsiak wziął 50%, a to jest przecież najważniejsze!

TheNumber Gość
~TheNumber
Wszędzie szwindel... 2014-01-12 20.42

Sukces, bo nie kojarzy mi się żadna większa fundacja (nie wliczając w to Caritasu), która zbierałaby corocznie pieniądze na pomoc dzieciom (również starszym). Więc o co ten hałas, że Owsiak bierze też pieniądze za organizację całego przedsięwzięcia? Nie rozumiem... To raczej oczywiste, że trzeba wliczyć koszta przygotowania całej tej imprezy, pieniądze na ochronę, trzeba zmobilizować inne instytucje do pomocy, a żeby zachęcić ludzi do przyjścia i wsparcia całej tej imprezy (stąd np. koncerty, nagłośnienie, TV). Myślicie, że co - że puszki, że te miliony serduszek... to wszystko się samo z siebie pojawi? Nie, po prostu Owsiak dostaje to za darmo według Was. Trochę logiki... To jest praca całoroczna. Setki telefonów, co, gdzie i kiedy - się odbędzie - nie tak, że Owsiak dzwoni sobie 12.-stycznia i mówi - że dzisiaj odbędzie się kolejny Finał Orkiestry i miasta mają się przygotować na wzmożony ruch. Kończąc: "Będzie się działo! Będzie się działo!". Chyba czas się ogarnąć.
Poza tym, skąd Owsiak miałby brać pieniądze na te wszystkie coroczne finały? No skąd? Musi wiedzieć, jak to wszystko rozłożyć w czasie, co odłożyć na przyszły rok, żeby znów poprowadzić finał, wie - po kosztach, co i ile mu wyjdzie.
Pomoc Owsiaka jest zauważalna w szpitalach i to się liczy najbardziej. Nikogo nie powinno więc razić w oczy to, że bierze również pieniądze dla siebie, za całą tę organizację.
Zgodzę się tylko z jednym - gdyż do puszek u niektórych ludzi - to i ja mam ograniczone zaufanie. Bo gdyby się tak zastanowić, ładna suma - nie trafia i tak tam gdzie trzeba - chodzi o wolontariuszy. Jak widzę takiego chłopaczka, który na co dzień stoi pod bramą w kamienicy i nagle mi tu on wyjeżdża z puszką WOŚP-u, to raczej oczywiste, że będę miała do gościa ograniczone zaufanie. Czemu? A no dlatego, że na co dzień to on stoi, ale z inną puszką...
Nie wierzę więc w tak nagłą jego reinkarnację osobowości, stąd uważam, że powinna być jakaś dokładniejsza selekcja, ograniczająca dostęp do pieniędzy ludziom o wątpliwej moralności.

A tak w ogóle i przy okazji - życzę Wam, drodzy Polacy, Rodacy, żebyście mieli więcej szacunku do siebie w tym roku, empatii i żebyście nie tryskali tak bardzo żółcią, jak tutaj... Bo jeśli tak bardzo Wam wszystko przeszkadza i wszędzie widzicie jakiś szwindel, to proponuję założyć własną działalność, swoje stowarzyszenie, fundację, czy cokolwiek... Zobaczymy, jak to będzie prosperowało. I dodam, że chętnie wtedy Wam wrzucę coś do puszki. Zapewne będzie o Was głośno... Pozdrawiam!

łysy Gość
~łysy
WAŻNE 2014-01-13 16.15

gdzie mogę znaleść zdjęcia z spotkania z donatanem i cleo w bydgoszczy na dworcowej ?

nickiromeo Gość
~nickiromeo
WAŻNIEJSZE 2014-01-14 09.12

ZNALEŹĆ* - KOLEGO!

P.S. - zdjęć nie ma.

kiler Gość
~kiler
HIT internetu My Słowianie WOŚP Myślibórz 2014-01-19 13.13

HIT internetu My Słowianie w wykonaniu Radnej z Myśliborza:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140115/MYSLIBORZ/140119773

Dodaj swój komentarz: