*
Dodane 2013-10-23 09.35 , komentarzy 15

Tramwaj do Fordonu - po co i komu? [głos czytelniczki]

We wtorek uroczyście rozpoczęto budowę linii tramwajowej łączącej Fordon z centrum Bydgoszczy. Tramwaj do Fordonu ruszy w 2015 r., ale jedna z naszych czytelniczek ma wątpliwości czy w jakikolwiek sposób poprawi to sytuację komunikacyjną w mieście.

Co sądzicie o komunikacji miejskiej w Bydgoszczy?

Co sądzicie o komunikacji miejskiej w By...

Autor: Agata WodzieńOto wypowiedź użytkowniczki MM Bydgoszcz ~janis26:

"Mój normalny dzień, wracam z pracy z przedszkola, z dzieckiem, najpierw tramwajem linii 7 ok. 17 minut, potem czekam na autobus linii 70 jakieś 12-13, ponieważ wcześniejszy uciekł mi sprzed nosa. Jadę około 25 minut do pętli, potem idę jeszcze 15 minut drogą bez pobocza żeby odebrać moich synów ze szkoły rejonowej nr 9 w mieście Bydgoszcz (bo przecież mieszkamy w mieście, ponad 360 000 mieszkańców). Potem to już z górki, kolejne 15 minut pieszo do autobusu, który zwykle nam ucieka, więc czekamy na następny ok. 10 minut, kasujemy bilet za 3.20, jedziemy minutę i jesteśmy w domu - cała trasa ok. 90 minut. Czyli jak u Barei, śniadanie jemy na kolację.

Dziś jednak miałam atrakcję, u zbiegu Bora i Geodetów wyrósł nagle biały, wielki namiot a w nim podobno sam Prezydent Miasta, zastanawiałam się czy to może tu powstanie nowa szkoła, żeby moje dzieci nie musiały iść po ciemku niebezpieczną drogą. Okazało się, że jak zwykle byłam w błędzie, bo tu ruszy budowa tramwaju widmo i sam Prezydent dziś podpisał rozpoczęcie inwestycji. Fantastycznie wręcz bym powiedziała, kolejny środek lokomocji, który nie dość, że jak cała bydgoska komunikacja będzie jak klasyczny czeski film, to jeszcze ani nie dowiezie mnie do pracy na Kapuściska, ani nie przywiezie moich dzieci ze szkoły.

Czyli standardowo, zamienił stryjek siekierkę na kijek, a ty obywatelu radź sobie sam. Zastanawia mnie tylko fakt ile hipokryzji mają w sobie Ci łysi panowie w super drogich garniturach, żeby nie dostrzegli tego, z czym ja borykam się codziennie? Czy któryś z nich podróżował kiedyś komunikacją miejską, może warto spróbować?"

A co Wy sądzicie o komunikacji miejskiej w Bydgoszczy? Czy istotnie wygląda ona jak w klasycznej scenie z filmu "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" Stanisława Barei?

X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

insane insane
ależ Droga Janis.. 2013-10-23 11.09

tego rodzaju analizy (tj. funkcjonowania komunikacji miejskiej) prowadzą - na zlecenie łysych panów w super drogich garniturach ;) - wysoce wyspecjalizowani specjaliści, którzy problemy i potrzeby miasta - w tym i również Twoje - znają od podszewki! ;) dlatego nie byłoby dla mnie zaskoczeniem, gdyby okazało się, że dawno już je rozwiązali tylko Ty jeszcze po prostu o tym nie wiesz :D

pasażerka Gość
~pasażerka
Kapuściska 2013-10-23 11.23

no ale podobno "7" będzie jeździła z Fordonu na Kapuściska. Może jednak będzie wygodniej i szybciej, o ile tramwaje będą jeździły z dużą częstotliwością, bo przecież polikwidują autobusy. Może chociaż na wiaduktach warszawskich nie będziemy rano tkwić w korkach... Ale zanim to nastąpi,czekają nas 2 lata z utrudnieniami, robotami, korkami itp....

Golony_przez_małego Gość
~Golony_przez_małego
Późno 2013-10-23 17.24

Trochę późno pytać czy potrzebny ten tramwaj

Golony_przez_małego Gość
~Golony_przez_małego
Pytanie 2013-10-23 17.27

Pytajcie lepiej czy spalarnia nam potrzebna raczej więcej jak jeden czytelnik jest przeciwny.

michu1479 Gość
~michu1479
pani janis 2013-10-23 17.42

jak pani napisała ze dzieci uczeszczają do sp9 to powinna pani wiedziec ze nowa szkoła ma powstac przy ul.komorowskiego róg kiedrowskiego najpózniej do 2016 r pozdro

Jagrys Jagrys
przecież to proste! 2013-10-23 17.58

Jak udowodnić, że właśnie za ponad 200 mln uszczęśliwiono mieszkańców Fordonu? Zlikwidować 70, 72 i ograniczyć jeszcze 69. I co? Sukces linii tramwajowej gotowy!!!

Jak zestawy śniadaniowe w McDonald. Ktoś kiedyś je wymyslił i do którejś godziny nic innego nie można tam kupić. Na szczycie piramidy widać ładne cyferki i sukces pełną gębą!

Kiedy znad cyferek zaczną wyłaniać się ludzie i ich potrzeby?
Pan Niedźwiedzki dzień jeżdził kilkoma liniami i ma zdanie wyrobione. On już wie lepiej co dla Pani Jaris jest najlepsze. Może przenieść dzieci do innej szkoły?

Leonard Borowski Gość
~Leonard Borowski
Hasłem "Tramwaj do Fordonu", politycy kilka kampanii wyborczych wygrali. 2013-10-23 18.20

Ta inwestycja to strata OLBRZYMICH pieniędzy wyrzuconych wprost w błoto.Od zawsze tak mówię. Bowiem nie wierzę, że mieszkańcy w odpowiedniej liczbie, nagle porzucą swoje auta i przesiądą się do tramwajów. Należało postawić na usprawnienie komunikacji indywidualnej. Tj. np. zbudować kolejny most na Brdzie, "bliźniaka" m.Kazimierza Wielkiego. Ten jeden most postawił jąśnie pan Roman Jasiakiewicz i się .."zmęczył". Chyba tym wypitym szampanem. Jego następca - Konstanty Dombrowicz, ostentacyjnie"balował". przy otwieraniu kolejnej zmodernizowanej przeprawie - ul. Spornej. Od początku do końca spie...j. Bo jak można było zrobić jeden pas w kierunku Fordońskiej i Przemyslowej i jednocześnie wykonać tam dwa szerokie chodniki i równie szeroką ścieżkę rowerową, po których sporadycznie poruszają się pojedyncze osoby - widma. W tym czasie korek aut sięga do Toruńskiej.. I to CODZIENNIE. Idiotyzmów komunikacyjnych w "naszym" mieście, jest znacznie więcej. Jednak "łysi" panowie z ratusza, są odporni na racjonalne działanie.No może poza małymi wyjątkami...

Znawca Gość
~Znawca
7 na Kapuściska 2013-10-23 20.03

Przecież 7 będzie kursowała na Kapuściska z fordonu? Więc może niech pani się najpierw zorientuje co będzie tam kursowało a potem komentuje.

gosc Gość
~gosc
szok 2013-10-23 20.07

tak ulatwi jak most dla tranwajow przy Krolowce,mial on rozkorkowac ta ulicea nadaljest bardzo tlocznie lepiej jakby nim auta jezdzily

tres Gość
~tres
Ja pier.... 2013-10-23 21.20

co za idiotka. Jak czytam te wypowiedzi to nie dziwię się, że przy takich malkontentach wyniki Bydgoszczy co do zadowolenia z życia w mieście są niezadawalające. Każdy mały pierdziel tylko patrzy przez pryzmat własnych potrzeb.

per Gość
~per
non-bez-sens myślenia 2013-10-24 07.36

Słusznie Leo!!! mentalności ludzi się nie zmieni z dnia na dzień - przecież każdy tera może mieć woza i jechać do roboty....a jak to polaczki - zastaw się i postaw się, aby kolegom i sąsiadom oko zbielało...
codziennie chodzę pieszo i jeżdżę komunikacją i widzę mnóstwo samochodów z JEDNYM kierowcą bez pasażerów...mamy bogatych mieszczan ;)
natomiast zyska firma G, choć..miasto też bo tu będą płacone podatki itd...gorzej jakby wygrała firma z torunia albo w ogóle z innego województwa

fordoniak Gość
~fordoniak
fordoniak 2013-10-24 09.28

Komu potrzebny jest ten tramwaj z przesiadką przy Wyscigowej Ciekawe jak się dojedzie z Niepodległości na przykład na Osiedle Leśne bo ul Wyzwolenia ma być tylko do Andersa więc 65 nie pojedzie..Pieszo około 10 minut do Andersa na tramwaj,potem przesiadka na na drugi tramwaj na Gdańską ,i znów pieszo na Sułkowskiego, to jak w filmie Bareji .Teraz trwa to 35-40 minut ile to będzie po nowemu.Dlaczego wszystkie te bzdury wymyśla się ''dla naszego dobra''. Potrzebna była trasa do dworca PKP,który obsługuje coraz mniej miejscowości.? Te grube miliony lepiej przeznaczyć na modernizacje ulic na osiedlu i zakup oszczędnych nowoczesnych autobusów. Może lepszym pomysłem była by budowa metra zawsze nowocześniej????????????

mim Gość
~mim
dworzec 2013-10-25 15.31

bzdurą to było zmarnowanie kasy na tramwaj do dworca

dobre Gość
~dobre
Dobre, usmialem sie 2013-11-19 15.11

heheh, kultowy kawałek filmu ;)
dobre

Mateusz Gość
~Mateusz
paranoja 2014-03-14 21.21

Czytając ten niezwykle elokwentny artykuł zastanawia mnie, czy czytelniczka miała okazję być w innych miastach zarówno polskich, jak i europejskich. Często komunikacja miejska działa tam gorzej niż w Bydgoszczy. Przykładowo w Dublinie na przystankach nie ma wogóle rozkladu jazdy, stoisz i czekasz jak autobus przyjedzie. Dlatego radze przestać narzekać i cieszyć się, że miasto się rozwija...

Dodaj swój komentarz: