*
Dodane 2013-05-02 08.00 , komentarzy 13

Strefa Płatnego Parkowania rozszerza się [cennik]

Od 2 maja nastąpi podział strefy płatnego parkowania na dwie podstrefy: Podstrefę A i Podstrefę B. Prezentujemy ceny biletów godzinnych i abonamentów.

Strefa płatnego parkowania będzie szrsza...

Autor: Agata Wodzień

Za postój nie zapłacą kierowcy oznakowanych pojazdów Straży Miejskiej, służb komunalnych podczas wykonywania obowiązków służbowych (pogotowie gazowe, energetyczne, ciepłownicze, wodnokanalizacyjne), taksówek na wyznaczonych dla nich miejscach do postoju pomiędzy znakami D-19 "postój taksówek" i D-20 "koniec postoju taksówek". Dotyczy to Strefy A i B. Zerowa stawka opłaty dotyczy także za parkowanie motocykli.

Opłaty w Podstrefie A Strefy Płatnego Parkowania w Bydgoszczy:

-parkowanie do pół godziny. 1,50 zł
- za pierwszą godzinę 3,00 zł
- za drugą godzinę 3,60 zł
- za trzecią godzinę 4,30 zł
- za czwartą i kolejne godziny 3,00 zł
- Abonament miesięczny ważny na określony pojazd w miesiącu kalendarzowym 150 zł
- Abonament kwartalny 400 zł
- półroczny 800 zł
- roczny 1700 zł

Abonament dla pojazdu mieszkańca zameldowanego na pobyt stały lub czasowy w granicach SPP ważny w podstrefie A na ulicy zameldowania
- miesięczny 30 zł
- kwartalny 90 zł
- półroczny 180 zł
- roczny 360 zł
- miesięczny dla pojazdu mieszkańca zameldowanego na pobyt stały lub czasowy w granicach SPP ważny w podstrefie A 75 zł

- Za parkowanie pojazdu przewożącego lub kierowanego przez osobę niepełnosprawną o obniżonej sprawności ruchowej, na wyznaczonym miejscu, tzw. kopercie – na podstawie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej - zerowa stawka opłaty
- Opłata ryczałtowa za zastrzeżenie na okres jednego miesiąca jednego stanowiska postojowego (koperty) do korzystania na prawach wyłączności. 700 zł

- identyfikator systemu płatności mobilnych 5 zł

Opłaty w Podstrefie B Strefy Płatnego Parkowania w Bydgoszczy

za parkowanie do pół godziny 1,00
- za pierwszą godzinę 1,50
- za drugą godzinę 1,80
- za trzecią godzinę 2,10
- za czwartą i kolejne godziny 1,00

Abonamenty:
- miesięczny ważny na określony pojazd w miesiącu kalendarzowym 75,00
- kwartalny 200,00
- półroczny 400,00
- roczny 850,00

Abonament dla pojazdu mieszkańca zameldowanego na pobyt stały lub czasowy w granicach SPP ważny w Podstrefie B na ulicy zameldowania
- miesięczny 20,00
- kwartalny 60,00
- półroczny 120,00
- roczny 240,00
- miesięczny dla pojazdu mieszkańca zameldowanego na pobyt stały lub czasowy w granicach SPP ważny w Podstrefie B 50,00

- za parkowanie pojazdu przewożącego lub kierowanego przez osobę niepełnosprawną o obniżonej sprawności ruchowej, na wyznaczonym miejscu, tzw. kopercie – na podstawie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej zerowa stawka opłaty
- opłata ryczałtowa za zastrzeżenie na okres jednego miesiąca jednego stanowiska postojowego (koperty) do korzystania na prawach wyłączności 700,00
- za parkowanie motocykli zerowa stawka opłaty

- identyfikator systemu płatności mobilnych 5,00

Podział na podstrefy i cennik zaczną obowiązywać 2 maja 2013.

(Oprac. AGW)

Poniżej podstrefa A


Poniżej podstrefa B



Zobacz też:

Tulipany "Bydgoszcz"

Maleństwa w zoo

Komunikacja na majówkę

Google Street View



X

Miejsce
w rankingu

Komentarze

Mercury Gość
~Mercury
Płać i płacz... 2013-04-26 12.53

50 groszy za pół godziny to już tylko wspomnień czar ;) A te mapki (pod)stref parkowania jakie czytelne :P

wybe Gość
~wybe
nic nie widzę ! 2013-04-27 22.52

Jakie to ulice? Dlaczego nie można powiększyć mapki? Gdzie można taką dostać dla siebie?

Zuza Gość
~Zuza
Jeszcze ktoś się łudzi? 2013-04-28 00.39

Jeszcze ktoś się łudzi, że SPP ma na celu odciążenie centrum miasta od przyjezdnych kierowców? Strefa B to już czysty skok na kasę. Najbardziej po dupie dostaną mieszkańcy strefy oraz ludzie w niej prowadzący działalność handlową. Mieszkańcy nawet płacąc roczny ryczałt, uszczuplą portfel o 360zł. Za co? Ano za to, że mieli pecha mieszkać na tej ulicy, a nie na innej. Mnie najbardziej rozwaliło pojawienie się wpłatomatu na ścieżce bez nazwy. Jest to droga dojazdowa w strefie mieszkaniowej pomiędzy ulicą 3 Maja, a Parkiem Ludowym (równoległa do ulicy Moczyńskiego). Do niedawna z zakazem zatrzymywania i postoju. Ulubione miejsce strażników miejskich do zakładania blokad na koła. Dwa dni później już legalne miejsce do parkowania. :D
Oczywiście urzędnicy nie zapomnieli zapewnić sobie darmowych parkingów za publiczne pieniądze wokół swoich miejsc pracy. Pobierają w ten sposób nieopodatkowane, darmowe świadczenia. Za takie same świadczenia inspektorzy skarbowi ścigają pracowników prywatnych firm i nakładają duże kary finansowe. Ot taka równość społeczna. ;)

SR Gość
~SR
Remont winą mieszkańców 2013-05-02 10.14

Dziś po godzinnym staniu w kolejce do zakupu abonamentu w strefie B, dowiedziałam się, że mieszkańcy Chodkiewicza muszą płącić 2,5x więcej czyli 50 zł a nie 20 jak jest w cenniku. Dlaczego? Bo ustawodawca nie przewidział remontu! Jakby ustawodawca nie wiedział, rok temu że będzie remont, że będą parkomaty? To po co ci ludzie tam siedzą i co uchwalają? Zamiast pomóc mieszkańcom....to nie lepiej ich pognębić, ukarać! To jest poprostu SKNDAL. A i można się odwoływać..hahahah ale i tak nie uznają Twojego odwołania! Bydgoszcz maistem NIEprzyjaznym SWOIM mieskzańcom!

Hym Gość
~Hym
Strefa A 2013-05-02 10.44

A co z Motocyklami w strefie A bo w B widzę ze za free. i gdzie maiłbym karteczkę włożyć w motorze!?

parkingowy Gość
~parkingowy
strefa 2013-05-02 15.21

Nie podoba mi się. Z kilku powodów. Pierwszy - na Pomorskiej koło przedszkola zainstalowano parkomat z odzysku. Łaciaty od nieudolnie zerwanych naklejek, nie zdobi. Jaka dzielnica taki parkomat? W biurze obsługi SPP obsługują dwie osoby, kolejka ok 20 osób (wtorek, 30 kwietnia, około g. 10.00) trzy - pięć minut na osobę, łatwo policzyć ile zajmie mi stanie, tylko po to by obsługująca strefę firma też mogła zarobić. W dodatku nie mają terminala by zapłacić kartą. Poczułem się jak obywatel kategorii Z. Może ta strefa musi funkcjonować, ale ponieważ firma która ją obsługuje jest monopolistą, robi to byle jak. Na tę bylejakość wyrażam zgodę w jednym przypadku - jeśli będą też byle jak wystawiać mandaty za nieopłacone parkowanie.

NN Gość
~NN
A może... 2013-05-02 15.31

A może warto dowiedzieć się kto wymyśił nowe parkomaty? Czy stare były aż tak złe? Też można było płacić komórką..więc w czym nowe parkomaty są lepsze...i czy w dobie szalejącego kryzysu trzeba było kupic nowe urządzenia? Hymm...Dziwne...jak się tak człowiek mocno zastanowi....pomśli.... .... .... ....

Andrzej Korzenecki Andrzej Korzenecki
mało jeszcze mało . . . 2013-05-02 20.45

...ciekawy jestem ile my jako społeczeństwo to wytrzymamy ile czasu, i co jeszcze trzeba zrobić abyśmy zaczęli poważnie protestować!?

Przecież wiadomo że nie chodzi o odciążenie centrum bo jakby tak było to wjazd do centrum by mieli tylko tam zameldowani,komunikacja miejska, służby miejskie, dostawcze i taksówki,a wtedy by można było mówić o odciążeniu!

Następna sprawa to : dlaczego parkomat nie wydaje reszty? przecież to jest taka kasa dla miasta ...

Stefek Gość
~Stefek
strefa 2013-05-03 10.16

Strefa jest za tania. Oplaty powinny byc jeszcze wyzsze. Tramwajem sie jezdzi do miasta. A leniwce niech płacą i płączą.

PAWEŁ M. PAWEŁ M.
hehehe 2013-05-03 11.12

Bruski ciągnie pieniążki od mieszkańców, ciągnie. Każdy z prezydentów Brzydgoszczy coś po sobie pozostawił, jeden wybudował Łuczniczkę, drugi odnowił Zawiszę i Wyspę, a Bruski zasłynie z cyckania kasy.

Mercury Gość
~Mercury
@Stefek 2013-05-03 12.57

Tylko tramwaj teraz w tych rejonach nie jeździ wielki odkrywco ;) Sam chodzę prawie wszędzie na piechotę (w zasadzie prócz Fordonu i Osowej), ale czasem po prostu trzeba pojechać gdzieś samochodem, bo chce się coś przewieźć, szybko się przemieszczać lub z jeszcze innych powodów. Stosujesz argumentu dziecka z hulajnogą, które z zazdrością patrzy na przejeżdżające auta.

A dowcipnie puentując bierność wielu bydgoszczan w tej sprawie, mogę jedynie stwierdzić, że do podstrefy Z jeszcze daleko, nie ma powodów do niepokoju ;)))

micky Gość
~micky
ciekaw czy radni tez płaca za stawiania samochodu pod własnym domem? 2013-05-16 12.33

mam nieszczęście mieszkać w strefie płatnego parkowania, więc chyba zrezygnuję z samochodu.a te tańsze opłaty dla miszkancow danej ulicy są sprzedawaniem fikcji bo po powrocie z pracy kolo bloku jest już wszystko obstawione.

stwosz Gość
~stwosz
wyprowadź się się z tej dziury 2013-06-23 15.53

Ja tak zrobiłem i mam ich rządy w d...Samochód daje możliwość robienie zakupów w dowolnym miejscu (teraz do trzech miast mam 20 minut) no i jeszcze jedno wieś to pełen spokój.