*
Dodane 2013-03-30 09.50 , komentarzy 1

Jak ozdobić pisankę? Pomysł na wielkanocne jajo

Oczywiście, można kupić i mieć piękny gotowy produkt. Ale jaka satysfakcja zostaje po własnoręcznym przygotowaniu wielkanocnej ozdoby :)

Jak ozdobić pisankę?

Autor: Agata Wodzień


Pierwsza sprawa - wybór jajka. Możemy zdecydować się na tradycyjną wydmuszkę, ale dość spore jest ryzyko uszkodzenia takiego modelu (zapewne sami dobrze wiecie, pamiętacie z lat szkolnych). W sklepach pojawiły się różnych rozmiarów jajka ze styropianu (koszt zależny od wielkości, to większe ze zdjęć - 1,5 zł, mniejsze - 80 gr). Poza tym, że się nie zbije, to jest "wygodne", ponieważ łatwo można przymocować element zdobienia wbijając szpilkę.

Do przyozdobienia wielkanocnego jajka wykorzystałam farby (zwykłe plakatowe), kolorowy papier i wstążkę. A teraz krok po kroku.

1. Malujemy jajko i zostawiamy na kilka, no może kilkanaście minut do wyschnięcia. (Najpier przykleiłam 2 paski, a później stwierdziłam, że jednak jajko pomaluję, ale lepsza chyba będzie odwrotna kolejność :)


2. Gdy naniesiona farba wysycha, tniemy kartkę (w moim przypadku żółtą) na cienkie paski.

3. Paski papieru smarujemy klejem (zastosowałam zwykły w sztyfcie) i przyklejamy do jajka dzieląc je w ten sposób na 4 części. Kolejne paski już dłuższe, aby odstawały smarujemy klejem tylko na końcach i przymocowujemy (dla pewności również szpilkami) w miejscu skrzyżowania się pasków umieszczonych wcześniej.


4. Do pasków przylegających do jajka przyklejamy i/lub przyszpilamy wstążkę, wiążemy u góry.

Wersja minimalistyczna może obejmować tylko przewiązanie wstążką albo np. przybrać barwy Bydgoszczy. Może komuś z Was uda się namalować Łuczniczkę ;)Chcecie podzielić się swoimi wielkanocnymi dokonaniami? Zapraszamy do publikowania zdjęć pisanek i kraszanek na MM-kowym blogu. Pięknych świąt :)


Zobacz też:

MŚ w Biegach Przełajowych

Filharmonia Pomorska dawniej

Sobota z Komiksem 2013

Drzwi Otwarte w Mechaniku


X

Miejsce
w rankingu
Agata Wodzień

Wielbicielka słońca, kolorów i ludzi. Lubi wiedzieć i te informacje jak najszybciej przekazywać. Pasję przekuwa w zawód. Z dziennikarstwem związana od 13. roku życia. Absolwentka filologii polskiej, dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Z tego ostatniego kierunku próbuje obecnie uzyskać drugi tytuł magistra. agata.wodzien@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

PAWEŁ M. PAWEŁ M.
hehehe 2013-03-27 20.49

nie chcę się dzielić

Dodaj swój komentarz: