*
Dodane 2013-01-19 09.14 , komentarzy 5

Powiatowy Urząd Pracy oferuje płatne staże

Kategorie: Wiadomości Tagi:

Już od lutego nawet 200 osób będzie mogło rozpocząć płatne staże zawodowe dzięki Powiatowemu Urzędowi Pracy.

Już od lutego nawet 200 osób będzie mogło rozpocząć płatne staże ...

Powiatowy Urząd Pracy oferuje płatne sta...

Autor: Andrzej Bartniak


UKW będzie kształcić specjalistów od cyberprzestrzeni

Powiatowy Urząd Pracy oferuje bezrobotnym półroczne płatne staże. Każdy, kto taki staż podejmie, będzie co miesiąc otrzymywał 800 zł wypłaty, zostaną także opłacone wszystkie jego składki. Po sześciu miesiącach pracodawca jest zobowiązany do zatrudnienia stażysty na co najmniej siedem miesięcy. To korzystny układ dla bezrobotnych, którzy zdobędą niezbędne doświadczenie zawodowe i dla pracodawców, którzy uzyskają nowych pracowników.

Firmy, które chcą przyjąć stażystów powinny zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy.
Zgłaszać się można na ul. Toruńską 147 lub dzwoniąc pod numer telefonu: 52 360 43 30. PUP czeka także na bezrobotnych, chętnych do podjęcia stażu.

Uprawnieni do podjęcia stażu są: bezrobotni do 30. roku życia, samotni rodzice, niepełnosprawni, kobiety, które nie mogą wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, osoby po pięćdziesiątce oraz absolwenci wyższych uczelni, którzy w ciągu poprzedniego roku zarejestrowali się w Powiatowym Urzędzie Pracy.


Zobacz też:


21. WOŚP w Bydgoszczy

Mlekomaty opanowały miasto

Ferie zimowe - informator MM

Premiery kinowe 2013
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
ť dodaj artykuł
ť dodaj zdjęcia
ť dodaj wydarzenie
ť dodaj wpis do bloga


X

Miejsce
w rankingu
Marta Konkol

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Mercury Gość
~Mercury
Taki drobny niuans... 2013-01-19 14.38

na te 7 miesięcy zobowiązany zatrudnić stażystę jest wyłącznie pracodawca z sektora prywatnego. Wszelkie jednostki publiczne w żadnym wypadku takiego czegoś robić nie muszą i, prócz przyjmowania znajomych, na ogół właśnie tego nie czynią ;)

A prywaciarze również oszukują ile wlezie. Najczęściej już wcześniej umawiają się ze stażystą, że ten po wszystkim ma odmówić z jakichś wyimaginowanych przyczyn zatrudnienia u tegoż pracodawcy. Stażysta łasy na pieniądze zgadza się na taki numer i przekręt gotowy. To jest po prostu Towarzystwo Wzajemnej... Kombinacji ;))) Chciałbym potem zobaczyć statystki dotyczące tych 200 osób :P

JUPI Gość
~JUPI
DOBRY ŻART :D 2013-01-19 14.48

Przez pół roku bycia zarejestrowania w PUP nie dostałam od nich ŻADNEJ oferty pracy, stażu etc. od zawsze chwalili się bogatą ofertą, więc bym się teraz tak nie podniecała, że niby 200 osób pójdzie na staże.

BEN Gość
~BEN
kurna 2013-01-19 18.57

Bruski rusz służby, bo kurna Bydgoszcz nie przejezdna, ulice zawalone śniegiem, tylko ceny windować potrafisz

Uran Gość
~Uran
chcieć to móc 2013-01-19 20.42

JUPI bo może byłaś zbyt bierna...ja dostałem staż po 7 dniach od rejestracji bo sam sobie znalazłem pracodawce (trochę chodzenia było) zdobyłem doświadczenie i jestem zadowolony

Gość Gość
~Gość
to zwykły wyzysk 2013-01-20 12.16

800 zł wypłaty to jest strasznie mało. Zwłaszcza, że większość pracodawców każe ludziom pracować po 10h, a nawet 12h dziennie. Stażysta nie ma żadnych praw! Jest najbardziej wykorzystywanym pracownikiem!

Dodaj swój komentarz: