*
Dodane 2013-01-17 14.35 , komentarzy 0

Dwa dni biegów nad Kanałem Bydgoskim

Kategorie: Wiadomości Tagi: biegi bydgoszcz,

Styczniowy dwumaraton przebiegnie nad kanałem w najbliższy weekend 19-20 stycznia. Kolejna próba dla wytrzymałych biegaczy.

Biegi przyciągają również zimą

Autor: sxc.hu

Biegi maratońskie (czyli dystans 42 km 195 m, co daje 10 okrążeń trasy) odbywają się nad Kanałem Bydgoskim od 2007 r., cyklicznie, w pięciu kolejnych miesiącach od listopada do marca. Pierwszy maraton, w sobotę, rozpoczyna się o godzinie 11.00, drugie dnia o 8:00.

Terminy zbliżających się imprez z cyklu Dwumaraton Bydgoski w edycji 2012/2013:
- 19-20 stycznia 2013 r.
- 16-17 lutego 2013 r.
- 16-17 marca 2013 r.

Trasa: alejkami parkowymi o zróżnicowanej nawierzchni, wokół Kanału Bydgoskiego (długość okrążenia 4,22 km), od śluzy nr VI - ul. Bronikowskiego, przez śluzę nr V - ul. Czarna Droga, do śluzy nr IV - ul. Wrocławska, początek po południowej stronie, powrót po północnej stronie kanału Bulwarem Sebastiana Malinowskiego.

Organizatorem jest K.S. Gwiazda, Bydgoszcz, ul. Bronikowskiego 45, grupa koleżeńska skupiająca miłośników biegów długodystansowych nad Starym Kanałem Bydgoskim. Uczestnikiem maratonu może być osoba, która ukończyła 18 lat i opłaciła wpisowe (50 zł za jeden bieg, 80 zł - dwa biegi). Szczegółowe informacje o zgłoszeniach znajdują się na stronie dwumaraton.pl.

Osoby, które zdecydują się na udział, mogą liczyć m.in. na opiekę medyczną, na trasie biegu (co 4,22 km, czyli po każdym okrążeniu), organizator zapewnia napoje (woda, izotonik, herbata), po każdym biegu będzie przygotowany ciepły posiłek, organizator zapewnia bezpłatne noclegi na sali K.S. Gwiazda od piątku do niedzieli, nawet istnieje możliwość skorzystania z sauny.

Zobacz też:


21. WOŚP w Bydgoszczy

Mlekomaty opanowały miasto

Ferie zimowe - informator MM

Premiery kinowe 2013
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
ť dodaj artykuł
ť dodaj zdjęcia
ť dodaj wydarzenie
ť dodaj wpis do bloga


X

Miejsce
w rankingu
Agata Wodzień

Wielbicielka słońca, kolorów i ludzi. Lubi wiedzieć i te informacje jak najszybciej przekazywać. Pasję przekuwa w zawód. Z dziennikarstwem związana od 13. roku życia. Absolwentka filologii polskiej, dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Z tego ostatniego kierunku próbuje obecnie uzyskać drugi tytuł magistra. agata.wodzien@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: