*
Dodane 2012-10-26 07.50 , komentarzy 4

Kryminalna Bydgoszcz: Błonie

Zaczynamy nowy cykl na MM-ce. Pod hasłem "Kryminalna Bydgoszcz" znajdziecie informacje dotyczące tego, gdzie w mieście jest najbardziej niebezpiecznie, które części miasta są spokojniejsze, a gdzie jest więcej przestępstw. Oprócz tego, powiemy Wam, co zrobić, by ustrzec się przed m.in. kradzieżą, czy napadem.

Zaczynamy nowy cykl na MM-ce. Pod hasłem "Kryminalna Bydgoszcz" ...

Błonie

Autor: diabeł/archiwum MM

W kolejnych odcinkach "Kryminalnej Bydgoszczy" dowiemy się, która dzielnica jest najniebezpieczniejsza, a na której jest najbardziej spokojnie. Pod lupę bierzemy: Błonie, Fordon, Śródmieście, Wyżyny oraz Szwederowo.

Pokażemy Wam ile w okresie od stycznia do września 2012 roku było bójek, pobić, kradzieży, rozbojów oraz zniszczeń mienia.

Ponadto pokażemy, jak sytuacja wyglądała w tym samym czasie rok wcześniej.

Dodatkowo w każdym z odcinków podamy kilka praktycznych uwag, jak nie dać się okraść lub jak nie paść ofiarą pobicia. Naszą akcję prowadzimy wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.

Które osiedle jest najniebezpieczniejsze? Sprawdźmy, jak sytuacja wygląda na Błoniu.

Najpierw pod lupę bierzemy bójki oraz pobicia. Jak wynika z policyjnych statystyk zebranych od stycznia do września 2012 roku, było ich łącznie 14. Jest troche gorzej niż w zeszłym roku. Wtedy takich zdarzeń miało miejsce tylko 12. Jak wynika ze statystyk, Błonie to druga dzielnica pod względem zgłoszonych bijatyk.

Jeśli chodzi kradzieże i kradzieże z włamaniem, to Błonie plasuje się raczej na średniej pozycji. W tym roku było 298 takich przypadków. Jak podaje biuro prasowe KWP Bydgoszcz, w tym roku było nieco mniej takich przykrych zdarzeń. W 2011 roku złodzieje atakowali aż 304 razy.

Jeśli chodzi o rozboje, to nie jest najgorzej. W tym roku zanotowano 30 przypadków. Jest to lepszy wynik, niż w 2011 roku. Wtedy bandyci napadali aż 39 razy.

A co z wandalami? Pod tym względem dawna dzielnica wojskowa jest trzecia pod względem ilości przypadków niszczenia czyjejś własności. Takich przypadków w 2012 roku było 130. Niestety są to 24 przypadki więcej niż w zeszłym roku.

Czy Błonie to bezpieczne miejsce do mieszkania?
Zobacz też:


FONOMO Music & Film Festival

Bydgoski Cross w Myślęcinku

Lao Che w Bydgoszczy

Wszystkich Świętych - zmiany w rozkładach
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
X

Miejsce
w rankingu
Łukasz Jędrzejczak

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Ona Gość
~Ona
Mhm 2012-10-26 13.39

Skąd mam wiedzieć czy tam jest bezpiecznie, nie mieszkam tam. A poza tym to wszędzie nawet i w biały dzień niczym nie skrępowani za przeproszeniem debile napadają na panie wracające np. z zakupów. Aż strach samemu poruszać się po ulicy tego miasta. Ten świat jest chory.

Łukasz Jędrzejczak Łukasz Jędrzejczak
Mam nadzieję 2012-10-26 13.51

że dane statystyczne trochę naświetlą, czy jest bezpieczne, czy nie na danym osiedlu. Na koniec cyklu, kiedy będą już zebrane wszystkie osiedla, zrobimy porównanie i ranking dzielnic bydgoskich od najniebezpieczniejszej do najbardziej bezpiecznej.

35 Gość
~35
Tak 2012-10-26 14.10

To, że błonie jest niebezpieczne to wiadomo od dawna.

seba Gość
~seba
Mieszkam pół życia na błoniu i nikt mnie ani razu nie napadł 2012-11-08 15.12

nie wiem z czego to wynika

Dodaj swój komentarz: