*
Jak bezpłatnie podnieść swoje kompetencje Dodane 2012-07-23 07.44 , komentarzy 1

Darmowa nauka języków i inne szkolenia w Bydgoszczy

Jest kilka sposobów na to, by nauczyć się języka, dowiedzieć, jak założyć firmę czy odkryć swoje predyspozycje. Można bezpłatnie zmienić zawód lub nauczyć się handlować.

Autor: Agata Wodzień


Masz dość wakacji i hałaśliwych dzieci? Wycieczka do bydgoskiego lasu [zdjęcia]Macie wakacje albo trochę więcej wolnego czasu? Trzeba go dobrze wykorzystać, jeśli chcecie podnieść swoje kompetencje zawodowe. Przedstawiamy kilka propozycji, dzieki którym bezpłatnie możecie poprawić swoje wykształcenie, nabyć nowych umiejętności.

Języki obce za darmo

Angielskiego i niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanych lub zaawansowanym można za darmo uczyć się w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży (przy ul. Glinki 140).

Zajęcia w ramach kursu odbywają się w małych grupach. Spotkania kilka razy w tygodniu – terminy do uzgodnienia z grupą (do wybory pon., wt., śr, czw. w godz. między 8.00 a 14.00) Warunkiem uczestnictwa jest wiek 15-25 lat (osoby niepełnoletnie potrzebują pisemnej zgody rodzica na udział w zajęciach). Zapisy i szczegółowe informacje: ceipm.bydgoszcz@ohp.pl, tel. 52 3450533 (wew. 29 p. Justyna Mandra) lub osobiście w siedzibie Centrum Bydgoszcz, Glinki 140 dojazd autobusem 53 lub 68 do pętli Glinki).

Kurs językowy online

Możesz nauczyć się angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego oraz polskiego dla obcokrajowców. Darmową możliwość nauki online języka umożliwia platforma Edustation.pl. Co ma w swojej ofercie? Możemy tam śledzić postęp nauki, oznaczać ciekawe lekcje i słowa do powtórki, tworzyć fiszki. Co więcej - możemy umawiać się na wirtualne rozmowy ze znajomymi z całego świata. Znajdziemy tam również artykuły, filmy i zdjęcia podzielone według kategorii tematycznych oraz stopnia zaawansowania. Całość jest zintegrowana z interaktywnym słownikiem.

Warsztaty – CV, firma, predyspozycje

Warto wybrać się na warsztaty organizowane przez Klub Pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. W wakacyjnym cyklu m.in. pisanie biznes planu, pisanie kreatywnego CV albo jak założyć własną firm e czy techniki relaksacji. Wszystkie warsztaty odbywają się w CEiPM w Bydgoszczy

1. „Ja - przedsiębiorca” (25-26.07.2012)
W programie: zajęcia z Liderem Klubu Pracy w Bydgoszczy: pisanie biznes planu, ocena predyspozycji potrzebnych do założenia firmy, jak zarejestrować firmę, zalety i wady własnej firmy, pomysły na własną firmę.

2. ,,Europejskie dokumenty aplikacyjne’’ (30-31.07.2012)
W programie: zajęcia z Liderem Klubu Pracy w Bydgoszczy: tworzenie poprawnych i kreatywnych CV oraz listów motywacyjnych, portfolio Europass.

3. „Kreatywne zawody ” (2.08.2012)
W programie: zajęcia z Liderem Klubu Pracy w Bydgoszczy: zawody przyszłości i przeszłości, przeprowadzenie testów osobowościowych, spotkanie z przedstawicielem zawodu muzyk, tworzenie podkładów, interpretacja utworów.

4. „Skuteczne zapamiętywanie” (8.08.2012)
W programie: zajęcia z Liderem Klubu Pracy w Bydgoszczy: metody praktycznego zapamiętywania, techniki relaksacji.

5. „Grafologia” (28-29.08.2012)
W programie: zajęcia z Liderem Klubu Pracy w Bydgoszczy: cechy różnicujące nasze pismo, badanie naszych predyspozycji zawodowych.

Zapisy:
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, ul.Glinki 140 85-861 Bydgoszcz
tel.052/363-04-64, 345-05-33

Bezpłatne szkolenia z doradcami zawodowymi

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy mieści się przy Paderewskiego 26.
LIPIEC
30.07.2012 - Jak pokonać stres?
SIERPIEŃ
06.08.2012 - Jak skutecznie poszukiwać pracy
20.08.2012 - Autoprezentacja
24.08.2012 - Rozmowa kwalifikacyjna
27.08.2012 - Asertywność
WRZESIEŃ
10.09.2012 - Komunikacja interpersonalna
17-19.09.2012 - Poznaj siebie - warsztaty z elementami METODY EDUKACYJNEJ

zapisy na warsztaty w Centrum: osobiście, telefonicznie 52 33 995 35 lub 52 33 995 33, e-mail : patrycja.nowak@wup.torun.pl lub justyna.kotolinska@wup.torun.pl

Darmowe szkoły dla dorosłych

O swoje wykształcenie można bezpłatnie zadbać w szkołach PASCAL.
- LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE – zaoczne, 3-letnie dla absolwentów szkół podstawowych, gimnazjum i zawodowych.
- ZAOCZNE SZKOŁY POLICEALNE – 1,5 roczne i 2 letnie dla absolwentów szkół średnich. Kierunki: rachunkowość, bhp, administracja, kosmetyka
-NOWE KIERUNKI ZAOCZNYCH SZKÓŁ POLICEALNYCH- usługi pocztowe i finansowe, turystyka wiejska, florystyka, opiekun osoby starszej, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekunka środowiskowa, opiekun w domu pomocy społecznej

Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, aby móc zapisać się do powyższych szkół. (ul. Twardzickiego 33b)

Zrobią z ciebie handlowca

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy ma wakacyjną propozycję dla osób, które zamierzają podjąć pracę w handlu. Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia, dzięki którym uczestnicy rozwiną swoją znajomość technik sprzedażowych i predyspozycji osobowościowych potrzebnych skutecznemu sprzedawcy. DOWIEDZ SIĘ CO ZROBIĆ, ABY SPRZEDAWAĆ I ZARABIAĆ WIĘCEJ! Jedyny warunek udziału w zajęciach: wiek 15-25 lat (osoby niepełnoletnie potrzebują pisemnej zgody rodzica na udział w zajęciach). Zapisy i pozostałe szczegóły : ceipm.bydgoszcz@ohp.pl, tel. 52 3450533 (wew. 29 p. Justyna Mandra) lub osobiście w siedzibie Centrum Bydgoszcz, Glinki 140 dojazd autobusem 53 lub 68 do pętli Glinki).

Studenci na stronach Biur Karier mogą znaleźć wiele ofert praktyk lub staży.

Zobacz też:

Street Attitude w Estradzie

Bydgoska biegaczka leci do Londynu

Myślęcinek Beach Tennis Cup 2012

World Stunt Grand Prix 2012
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga


X

Miejsce
w rankingu
Agata Wodzień

Wielbicielka słońca, kolorów i ludzi. Lubi wiedzieć i te informacje jak najszybciej przekazywać. Pasję przekuwa w zawód. Z dziennikarstwem związana od 13. roku życia. Absolwentka filologii polskiej, dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Z tego ostatniego kierunku próbuje obecnie uzyskać drugi tytuł magistra. agata.wodzien@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Marta Czarnecka Marta Czarnecka
komentarz usunięty 2012-07-23 16.51

Komentarz Gościa ~aurora został usunięty. Prosimy nie spamować linkami do innych portali.

Dodaj swój komentarz: