*
Dodane 2012-05-26 13.15 , komentarzy 2

Akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady" [zdjęcia]

Aby dostać wejściówkę do kina, wystarczy przynieść na Rybi Rynek na przykład 10 plastikowych butelek - zachęcają organizatorzy ogólnopolskiej akcji "Zamień odpady na kulturalne wypady".

Akcja

Akcja "Wymień odpady na kulturalne wypad...

Autor: Marta Czarnecka

Zobacz też: Kino napędzane rowerami

- Przyniosłem ze sobą zepsuty telewizor z działki, którego nie dało się już naprawić. W zamian dostałem voucher do naleśnikarni - mówi  dziewiętnastoletni Damian ze Śródmieścia. - Takie akcje łączą przyjemne z pożytecznym. Ja przynoszę odpady, a w nagrodę dostaję fajną wejściówkę.

Akcję "Wymień odpady na kulturalne wypady" zainicjowała w naszym mieście Nina Woderska. Organizatorzy ogólnopolskiej wymiany chcą uczyć, nie tylko najmłodszych, jak nadać drugie życie odpadom.  Monika z Koronowa przeczytała o wydarzeniu w internecie. - W ciągu tygodnia udało mi się uzbierać kilkanaście plastikowych butelek po napojach i jeden karton. Cieszę się, że wrócę do domu z biletem do teatru.


Wymiana odpadów na wejściówki zakończy się o godz 14. Pojemniki pozostaną na Rybim Rynku do godz. 19.

Zobacz też:

Wspólne zdjęcie bydgoszczan

Zakończenie Juwenaliów 2012

Noc Muzeów 2012 w Bydgoszczy

RegioMoto - portal o motoryzacji
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga
X

Miejsce
w rankingu
Marta Czarnecka

Miłośniczka internetu, dobrej kawy i spontanicznych podróży. Lada moment magister kulturoznawstwa. Ciągle w drodze między Bydgoszczą a Warszawą. Czuwam nad społecznościami lokalnych MM-ek w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu. Kontakt: marta.czarnecka@mediaregionalne.pl.

Komentarze

monia Gość
~monia
pomysł ok, ale 2012-05-26 15.22

nikt nie liczył kto ile wrzuca więc można było śmiało kantować, no i przydałaby się inna akcja. Ludzie przed wrzuceniem butelki się gniecie a nie wrzuca w całości

Marta Czarnecka Marta Czarnecka
akcja 2012-05-26 15.35

9 czy 10 butelek - myślę, że to nie ma znaczenia. Ważne, że ludzie mieli motywację, by zebrać odpady i przyjść z nimi na Rybi Rynek.

Dodaj swój komentarz: