*
Dodane 2011-11-14 17.22 , komentarzy 45

Znamy nowe ceny biletów komunikacji miejskiej. Bilet jednorazowy dużo droższy!

Ratusz przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu. Zmienią się ceny biletów komunikacji miejskiej. Jednorazowy bilet będzie dużo droższy.

Ratusz przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu. Zmienią ...

Nowe ceny biletów komunikacji miejskiej ...

Autor: MM Bydgoszcz

Czytaj też:
» Będą droższe bilety na autobusy i tramwaje. Stanieją "sieciówki"?

Za pojedynczy bilet płacimy teraz 2,60 zł. Od lutego 2012 wydamy... 3,30 zł.

Zlikwidowane zostaną bilety miesięczne na jedną i dwie linie. Tańsza będzie "sieciówka". Jej koszt teraz to 100 zł, a od lutego  88 zł. Stracą na tym osoby, które korzystają z jednej linii, np. podczas codziennego dojazdu do pracy. Do tej pory płaciły 62 zł. Teraz będą musiały dopłacić 26 zł.

Wzrosną też opłaty w strefie płatnego parkowania z 2,50 do 3 zł za godzinę.

O szczegółach przeczytacie we wtorkowym papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej.

Spodziewaliście się aż takich podwyżek cen biletów jednorazowych? Co sądzicie o likwidacji biletów miesięcznych na jedną i dwie linie? Zapraszamy do dyskusji.

Więcej o podwyżkach przeczytasz na www.pomorska.pl

Zobacz też:

Pozerkill 4ever w Estradzie

9. Bydgoszcz Jazz Festiwal

Co jest nie tak z kulturą studencką?

Konkurs MM: Jesienne zdjęcie
Dołącz do MMBydgoszcz.pl i napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!
» dodaj artykuł
» dodaj zdjęcia
» dodaj wydarzenie
» dodaj wpis do bloga






X

Miejsce
w rankingu
MM Bydgoszcz

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

esseesse Gość
~esseesse
bilety 2011-11-14 17.49

pomysł z likwidacją biletu na 1 i 2 linie uważam za nietrafiony, podwyżki uważam za przesadzone, myślę, że cena biletu 3 zł. była by do przyjęcia,

Pracujący Gość
~Pracujący
Likwidacja biletu miesięcznego na 1 lub 2 linie 2011-11-14 17.54

Likwidacja biletów miesięcznych na 1 lub 2 linie to chyba jakaś głupia pomyłka lub głupi żart.
Od 2003 roku pracując dojeżdżałem JEDNYM autobusem linii 79, a od początku 2011 linią 69. Z jakiego tytułu mam być przez miasto i ZDMiKP przymuszany do kupowania biletu na wszystkie linie (tzw. sieciówki). Niech rajcy miejscy i obstawa prezydenta i wojewody przestaną rozbijać się hondami, volvo czy bmw to wtedy kasy starczy na finansowanie budżetu miasta.

Wg mnie jest to niezgodne z prawem aby przymuszać mieszkańców do kupowania sieciówki. Myślę, że powinien się tym zająć UOKIK - jest to łamanie praw konsumencki oraz prawa wyboru. W tym momencie nie mam żadnego wyboru - jestem przymuszany do sieciówki. Co mam chodzić na pieszo (po trasie autobusu) brzozową-kujawską-wojska polskiego-ujejskiego-rondo toruńskie-rondo fordońskie-bałtycka?

...niewidoczny Gość
~...niewidoczny
Roczny... 2011-11-14 18.06

Czy wzrosną kary za brak biletu MZK ?

MateuszNesterok MateuszNesterok
Odpowiedź 2011-11-14 18.13

Kary to zawsze 50-krotność ceny biletu, więc wzrosną.

Andrzej Korzenecki Andrzej Korzenecki
3,3 zeta 2011-11-14 18.20

dobra cena za normalny,ALE...pod warunkiem że od skasowania można używać go np.dwie godziny, w innym wypadku nie do przyjęcia, co do "strącenia" ceny miesięcznej sieciówki do 88zł - krok w dobrą stronę, z tym że miesięczny na jedną linię by mógł zostać, na dwie linie moim zdaniem jest mało potrzebny - pozdrawiam !

wlodek Gość
~wlodek
bilety 2011-11-14 18.23

likwidacja biletow na 1 i 2 linie poroniony pomysl.

karolski Gość
~karolski
...... 2011-11-14 18.25

niech będzie nawet te 3,30, ale niech dołożą bilety czasowe. Jeżeli chce jechac wieczorem na miasto na piwko, to muszę wydać na dzien dobry 6,60 na podroz. Sieciowki nie kupie, bo mi sie nie oplaca, skoro wypadam na miasto tylko czasami. Jezeli by byl bilet 15-30 min (o g. 19, 20 nie ma korków) to by bylo ok. Tak samo usuniecie biletu na jedna linie to wg mnie wielki błąd.

interesuje się KM Gość
~interesuje się KM
... 2011-11-14 18.40

"Wg mnie jest to niezgodne z prawem aby przymuszać mieszkańców do kupowania sieciówki. Myślę, że powinien się tym zająć UOKIK - jest to łamanie praw konsumencki oraz prawa wyboru. W tym momencie nie mam żadnego wyboru - jestem przymuszany do sieciówki. Co mam chodzić na pieszo (po trasie autobusu) brzozową-kujawską-wojska polskiego-ujejskiego-rondo toruńskie-rondo fordońskie-bałtycka? "

Co Ty człowieku bredzisz? Jakie łamanie praw konsumenckich? Masz możliwość: nie korzystasz z KM, jeździsz na bilety jednorazowe, jeździsz na bilety godzinne, jeździsz na bilety dobowe, jeździsz na sieciówce 30-dniowej, jeździsz na sieciówce 30-dniowej + noc, jeździsz na sieciówce 90-dniowej... gdzie nie masz wyboru?

3 zł za bilet normalny to był dobry pomysł, 3,3zł to za dużo! Najlepsze to będą ulgowe za 1,65zł, ciekawe kto będzie miał odliczone dokładnie tyle przy zakupie u kierowcy? NIKT! Więc jeszcze pare groszy wpadnie...

interesuje się KM Gość
~interesuje się KM
jeszcze raz do pracującego gościa 2011-11-14 18.42

"Niech rajcy miejscy i obstawa prezydenta i wojewody przestaną rozbijać się hondami, volvo czy bmw to wtedy kasy starczy na finansowanie budżetu miasta. "

Głupoty pleciesz jak porąbany. Jakbyś nie zauważył to miasto DOKŁADA do komunikacji miejskiej. Z komunikacji miejskiej nie ma zarobku, więc jakie finansowanie budżetu miasta?

PAWEŁ M. PAWEŁ M.
... 2011-11-14 18.46

to pewnie mamy teraz najdroższe bilety w kraju, jestem ciekaw kto z radnych głosował za tym projektem.

Angela Gość
~Angela
bez komentarza 2011-11-14 18.47

A w ogóle to niech wszystko idzie w górę,tylko że oni na tych swoich stanowiskach mają na wszystko a przeciętny Polak żyje od 1-szego do 1-szego,pensje stoją w miejscu,co oni w ogóle robią z nami....co chcą.MASAKRA!!!! Tylko w Polsce tak może być!

MM Bydgoszcz MM Bydgoszcz
@PAW 2011-11-14 18.55

Jak ceny wejdą w życie, to drożej będzie... tylko w Warszawie.

najgorszy pomysl na jaki mozna wpasc Gość
~najgorszy pomysl na jaki mozna wpasc
gluuupi pomysl! 2011-11-14 19.11

luudzie nie dość, że jest wysokie bezrobocie to jeszcze likwidujecie nam bilety na 1 czy 2 linie !!!! no sorry ale co to ma byc?!?! i tak Bydgoszzcz ma jedne z najdorzszych biletow w Polsce !!! za co ja mam teraz kupowac miesieczny ?!?!? co to ma byc ?!?!?!
to najgorszy pomysl z jakim sie mozna spotkac !
glupszego w zyciu nikt nie wymysli ;/

Daniel Kaszubowski Daniel Kaszubowski
@MM Bydgoszcz 2011-11-14 19.14

Nie będzie, bo Warszawa ma rozbudowany sortyment biletów. U nas niestety, jest marnie.

monia Gość
~monia
niech poszerzą ofertę 2011-11-14 19.29

Niech wprowadzą dobowe bilety.Warszawa może i droga ale mają szeroką ofertę.Z km nie korzystam za często po podwyższe to już wogóle chyba przestanę

J.Ziółkowski J.Ziółkowski
Brawo... 2011-11-14 19.38

... i tak ludzie odwracają się od wracają się od komunikacji miejskiej, teraz mają większe powody. Rozumiem jak podniesie się cenę o 20 gr ale o 70 gr ! Komunikacja się staje coraz mniej konkurencyjna, wobec spaceru, roweru czy nawet samochodu. Masakra

studentka Gość
~studentka
za co zabierają mi 1 linię? 2011-11-14 19.40

Za co mam płacić więcej, za sieciówkę, skoro potrzebna mi jedna linia? Co z tego, ze sieciówki mają być tańsze? I tak wyjdzie mi drożej niż z 1 linią. Dla studenckiego budżetu to bardzo dużo.
Najprostszy sposób na ratowanie budżetu miasta, tak? Może bardziej by się wysilić szanowni włodarze?

orzeszeq Gość
~orzeszeq
A jak tam poprawa warunków jazdy ? 2011-11-14 19.42

Wszechobecny w autobusach smród,Pan Kierowca mający problem otworzyć przednie drzwi (bo zimno) lub nie chcący sprzedać biletu,krótkie autobusy na takie trasy jak 62.Zimą jedne autobusy nagrzane inne jak kriokomora... - CZY COŚ Z W/W SPRAW SIĘ ZMIENI ?

No i kto wymyśla przymus sieciówek ?

diabeł diabeł
czytam... 2011-11-14 20.04

chyba ich pojebało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

diabeł diabeł
? 2011-11-14 20.06

a gdzie alternatywa i opcja na bilet czasowy? (3-5 przystanków) ????

Marta Gość
~Marta
Idiotyzm 2011-11-14 21.08

Słucham?! Kto wpadł na tak debilny pomysł zlikwidowania biletu na jedną linie! Jak można być zmuszonym płacić za sieciówkę, która kompletnie nie jest mi potrzebna!

BLiTZ BLiTZ
WTF?! 2011-11-14 21.15

kto ma tak durne pomysły z likwidacją miesięcznych na 1 i 2 linie?!
po cholerę mi sieciówka jak jeżdżę tylko jednym tramwajem!!! (wymieniam tylko numery - 4 i 6 które jeżdżą po tej samej trasie) może w ogóle zostanie zlikwidowanych 60 czy 70% połączeń to będzie mi się opłacać kupować sieciówkę... wtedy np będę musiała się przesiąść na rondzie toruńskim z tramwaj do jednego autobusu kawałek dalej do drugiego i jeszcze kawałek dalej do trzeciego czwartego i piątego.. o nie nie nie.. już wtedy wolę iść pieszo albo jechać rowerem.. wyjdzie o 100% taniej a za ewentualne wypadki na przejściu na pieszych jak będę mieć zielone światło niech wtedy mzk zapłaci

fulcrum fulcrum
. 2011-11-14 22.06

Skoro podniesiono ceny o 60gr to widać jak nieudolnie jest zarządzanie km w Bydgoszczy....

miejscowy Gość
~miejscowy
sieciówki 2011-11-14 22.27

Mówią, że spadną ceny biletów miesięcznych skoro placę za bilet na jedną linie 62 zł teraz mam kupic za 88zl to jaki to spadek. To jest podwyżka o 26zł wiedzą to dzieci w szkole podstawowej, a nie wiedzą tego Radni Miasta!!!

Piotr Gość
~Piotr
Ratujmy bilet na 1 linie. 2011-11-14 23.48

Paliwo drogie więc trzeba podnieść ceny biletów. Uważam że nie tędy droga a zatem gdzie należy szukać oszczędności. Dlaczego nie ograniczy się kursowania autobusów i tramwajów w dni powszednie wieczorem oraz w soboty niedziele i święta co 20 - 30 minut. Przykład autobus 71 jeździ co 10 minut jeden kurs na ulicę Rekinową następny kurs na ulicę Niklową. Proponuję zrobić korektę autobus z Morskiej jedzie na ulicę Rekinową (tu przystanek przelotowy) z Rekinowej na Niklową (tu przystanek końcowy) i odwrotnie z Niklowej na Rekinową (tu przystanek przelotowy) i z Rekinowej na Morską (przystanek końcowy). Oszczędności duże ponieważ 1 autobus na 20 minut zaliczy cała Osową Górę. Proponuję by tramwaj numer 3 w porach które wymieniłem kursował co 20 minut pracuję w niedziele i stwierdzam że na odcinku Opera-Bałtycka o 7.04 jechały 3 osoby w tym przypadku 1 tramwaj na 30 minut wystarczy. Co do biletu miesięcznego na jedną linię to uważam że likwidacja go to błąd po co ktoś ma kupować sieciówkę skoro jeździ tylko 1 autobusem lub tramwajem. Bilet na jedną linie cieszy się dużą popularnością. Ten bilet trzeba ratować !!!