*
Dodane 2011-06-03 12.30 , komentarzy 12

Bilet MZK na autobusy i tramwaje w Bydgoszczy do kupienia przez telefon komórkowy

Jak kupić bilet na autobus lub tramwaj w Bydgoszczy przez komórkę? Takie rozwiązanie pojawi się w przyszłym tygodniu. Przedstawiamy instrukcję zakupu.

Bilet MZK w Bydgoszczy będzie do kupieni...

Autor: archiwum

Bydgoszcz będzie kolejnym miastem, które wprowadzi możliwość zakupu biletów na autobusy i tramwaje przez telefon komórkowy.

Będzie mógł to zrobić każdy, kto posiada telefon komórkowy z możliwością połączenia się z internetem. Może to się przydać np. wieczorami, kiedy kioski są zamknięte. Przez komórkę będziemy mogli zakupić bilety jednorazowe, także w systemie przesiadkowym A+T, na linie nocne, podmiejskie, za przewóz bagażu, godzinne, dobowe i pięciodobowe.

Jak zakupić bilet przez telefon komórkowy?

W kilku krokach opisujemy, jak będzie można przez swój telefon kupować bilety na autobusy i tramwaje w Bydgoszczy.

1. Na początku musimy pobrać na swój telefon specjalną aplikację. Dostępna jest ona na stronie m.skycash.com. Można też ją pobrać poprzez wysłanie sms-a na numer 510 510 205.
2. Musimy się zarejestrować. Podajemy swoje dane, adres e-mail i wpisujemy wybrany przez siebie PIN. Wtedy dostaniemy swój indywidualny numer konta bankowego. To na nie będziemy przelewać środki na późniejsze wykorzystanie ich na bilety MZK. Pieniądze przelać możemy poprzez stronę SkyCash lub poprzez tradycyjny przelew. Warto wybrać drugą opcję, bowiem SkyCash ściągnie nam prowizję w wysokości 1,9%.
3. Gdy podjedzie autobus lub tramwaj musimy uruchomić aplikację w telefonie, wpisać numer linii i numer boczny pojazdu. Kwota za określony bilet zostanie pobrana z naszego indywidualnego konta, a w zamian otrzymamy fotokod. To nasz bilet. Będziemy musieli go okazać przy kontroli.


Co, gdy zabraknie nam pieniędzy?

Kiedy nie będziemy mieli środków na swoim koncie, także mamy możliwość zakupu biletów. Wtedy możemy skorzystać z rozwiązania SMS Premium. Wysyłamy smsa za 3 zł (+VAT) i całą tę kwotę możemy wykorzystać na bilet. Jednak tak się stanie tylko za pierwszym razem. Jeśli drugi raz wyślemy takiego smsa, do wykorzystania na bilet będziemy mieli tylko 1,50 zł. Połowa środków zostanie ściągnięta jako prowizja.

Możliwość zakupu biletów na autobusy i tramwaje w Bydgoszczy przez telefon komórkowy ma się pojawić już w przyszłym tygodniu.

Czytaj też: Zmiana na rondzie Bernardyńskim. Zobacz, jak się będzie jeździło [mapa]

X

Miejsce
w rankingu
Michał Młodzikowski

BYDGOSZCZ. Po prostu.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Maciej Gość
~Maciej
Bilet MZK? 2011-06-03 13.56

Nie ma czegoś takiego jak bilety MZK... tak wiem, czepiam się...

Krystian Kempiński Krystian Kempiński
hmmm 2011-06-03 14.40

zbyt skomplikowane i czasochłonne wg mnie

majoroko Gość
~majoroko
e tam... 2011-06-03 14.50

ważne że wprowadzane są jakieś udogodnienia... taka forma biletów może cieszyć się dużym poparciem wśród młodych osób, dla których internet to bardzo ważny dodatek do życia...

hekate Gość
~hekate
eee 2011-06-03 16.06

nie sądzę, żeby miało mi to ułatwić poruszanie się komunikacją.. wolę już kupić bilet w kiosku niż bawić się w przelewy i inne a poza tym w kiosku wyjdzie mi taniej
majoroko wątpię w to co napisałeś.. nawet jeśli młodzi korzystają z internetu to nie oznacza, że będą chcieli wydawać na bilety więcej niż zwykle

Mc Gość
~Mc
Bilet MZK 2011-06-03 22.04

Według mnie jest to dobre rozwiązanie. Sam nie raz wracając wieczorkiem, lub nawet w nocy miałem problem z kupnem biletu w kiosku, a nie zawsze nasze wspaniałe maszyny są w pobliżu.

hekate: z tego co ja zrozumiałem, to wyjdzie Ci to za takie same pieniądze, jakbyś kupiła bilet w kiosku. Chyba że wliczasz cenę połączenia telefonu z internetem to rzeczywiście masz rację xD

mon Gość
~mon
bilety 2011-06-04 09.49

po wejściu do pojazdu musisz podawać jego nr i takie tam, co wydaje mi się razem zajmie za dużo czasu. a akurat z tobą wsiądą kanary i co? dupa. bo nasze kanary nie uwzględnią ci, że jesteś w trakcie kupowania biletu!!!

qwerty Gość
~qwerty
hah 2011-06-04 11.05

już widzę tych średnio rozgarniętych kontrolerów, którzy zmagają się z nowymi biletami.

Jack SPAROW Gość
~Jack SPAROW
tragedia 2011-06-05 09.37

to chore gość-mon mracje to jest do d....y pomysł za mało czasu w autobusie na smsa i zanim wyślesz kanary cię mają

Andrzej Gość
~Andrzej
każdy kij ma dwa końce 2011-06-09 18.53

1. Lepiej żeby nie zabrakło prądu w komórce
2. Środków na koncie (jeśli używa się pre-paid'a/telefonu "na "kartę"
3. Trzeba mieć dostępne środki na koncie SkyCash.

Ogólnie system oceniam pozytywnie.
Wystarczy podać nr linii i 3 cyfry numeru bocznego pojazdu.

p.s. program potrzebuje połączenia do sieci gprs/edge/internet!

krajan krajan
@Gość ~Andrzej 2011-06-10 14.43

Przecież to jest tylko dodatek do istniejącego systemu. Zawsze można kupić bilet wcześniej.

rysia Gość
~rysia
bilety p/komórkę 2012-07-23 09.00

zakup biletów p/komórkę wg mnie jest skomplikowany, czytałam jak to działa w Warszawie i wg mnie sposób jest łatwiejszy.

Łukasz Jędrzejczak Łukasz Jędrzejczak
@rysia 2012-07-23 10.02

A jak działa w Warszawie?

Dodaj swój komentarz: