*
Jedząc smakołyki możesz pomagać innym Dodane 2011-04-11 22.20 , komentarzy 7

12 kwietnia: Światowy Dzień Czekolady

12 kwietnia to Światowy Dzień Czekolady. W Bydgoszczy ten dzień ma szczególny wydźwięk: próbując czekoladowych smakołyków możesz pomóc innym. Przed Drukarnią odbędzie się specjalny czekoladowy festyn.

Światowy Dzień Czekolady

Autor: sxc.hu

Akcję charytatywną „Osłódź sobie życie” organizuje Dom Sue Ryder i Dom Mody Drukarnia. We wtorek 12 kwietnia od godziny 11 na placu przed Drukarnią można będzie wziąć udział w czekoladowym festynie a przy okazji wspomóc organizację, która na co dzień pomaga osobom starszym i nieuleczalnie chorym. Część dochodu ze sprzedaży smakołyków zostanie przekazana na akcję. Wolontariusze będą prezentować działalność Domu Sue Ryder przez cały czas trwania imprezy, a między godziną 15 a 17 odbędą się pokazy, występy młodzieży oraz osób starszych z kół zainteresowań, szkół tańca, itd. Występy będą przeplatane pokazami tego, co można zrobić z czekolady. Główną atrakcją będzie ustanowienie rekordu Guinnessa w dziedzinie: najwyższa Łuczniczka z czekolady.


Czytaj też: Zbieramy kredki dla Afryki


Wspomóc organizację będzie można także poprzez zakupy słodyczy w specjalnie oznaczonych tego dnia sklepach w całej Bydgoszczy.

Dom Sue Ryder będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych, m.in. chodziki, wózki inwalidzkie.




X

Miejsce
w rankingu
MM Bydgoszcz

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

pogoski pogoski
smacznego! 2011-04-12 09.02

:)

Goosia Goosia
A MM-kowicze... 2011-04-12 10.52

Macie swoje ulubione czekolady? Biała? Gorzka? Z orzechami?
Czekamy na Wasze propozycje :)).

Ewa Piątek Ewa Piątek
czekolada 2011-04-12 11.17

MM-kowicz Ewa nie rozumie białej. Smakuje jak mleko z tubki albo w proszku. Za to bardzo dobrze układa jej się z orzechową, strzelającą, bąbelkową, gorzką, z chilli, pitną, pitną z bitą śmietaną, bakaliową, czekoladkami Merci - ale tylko z mlecznymi wariantami.

Listek Kasztanowca Listek Kasztanowca
Doskonale rozumiem białą ;) 2011-04-12 11.27

A użytkowniczka Listek Kasztanowca doskonale rozumie białą. Doskonale rozumie też, że z samą czekoladą ma niewiele wspólnego, lecz smak jej jak najbardziej pasuje. We wszystkim: tabliczki czekolady, batony, polewy + inne. :) Listek Kasztanowca bardzo lubi białą czekoladę z przerwami na toffi, ale tylko wybranej marki oraz takie słodkie z wielkimi kawałami orzechów, o! :)

Goosia Goosia
xx 2011-04-12 11.34

żadna czekolada nie wygra z nimm2 :P.....ale szacunek jest, szczególnie dla tych, z dużą zawartością kakao.

pogoski pogoski
sprawa fundamentalna 2011-04-12 11.57

Czekolada nie może być zaśmiecona jakimikolwiek orzeszkami, wiórkami, rodzynkami i innymi że-to-niby-ulepszaczami! Koniec i basta!

Ja polecam szczególnie pitną czekoladę chili. Bardzo dobrą piłem na jakimś bankiecie i nie wiem, kto ą przygotował. Wiem natomiast, ze bardzo dobrą przygotowują w pewnej kawiarence w Toruniu koło Cytadeli. U Sowy jest niezbyt dobra (zresztą ostatnio zraziłem się tam także do deserów lodowych pod kątem cena/ilość).

Hex Gość
~Hex
Źródło? 2012-04-12 11.27

Jakieś źródło, że akurat dziś jest międzynarodowy dzień czekolady?