*
Dodane 2010-05-05 12.53 , komentarzy 261

Kolejkę do uzdrowiska można podejrzeć w sieci

Osoby spodziewające się pobytu w sanatorium mogą kontrolować za pośrednictwem internetu na jakim etapie jest ich skierowanie. Niestety, czas oczekiwania na wyjazd do uzdrowiska trwa nawet dwa lata.

- Możliwość podejrzenia wniosku to dodatkowa opcja, przeznaczona dla pacjentów posiadających dostęp do internetu - wyjaśnia Andrzej Purzycki, zastępca dyrektora ds. medycznych kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Po zarejestrowaniu wniosku o przydzielenie miejsca w sanatorium, pacjent otrzymuje od lekarza numer skierowania. Jest on zarazem hasłem do uruchomienia przeglądarki funduszu.
Jak ją znaleźć? Wystarczy wejść na stronę internetową www.skierowania.nfz.gov.pl, a następnie w górnym okienku wpisać numer danego skierowania. - Pacjent może zobaczyć, na jakim etapie jest jego wniosek - mówi Andrzej Purzycki.

Co więcej, poznaje datę wystawienia skierowania przez lekarza oraz termin wpłynięcia wniosku do oddziału NFZ. Dowiaduje się o rodzaju leczenia, numerze w kolejce, miejscu i terminie leczenia sanatoryjnego.

Purzycki zapewnia jednocześnie, że do osób, które nie mają dostępu do internetu, NFZ wysyła skierowanie pocztą. - Z reguły na dwa miesiące wcześniej dostarczamy pacjentowi wszelkich szczegółowych informacji - podkreśla.

Niestety, na przydzielenie miejsca w uzdrowisku czeka się bardzo długo, bo od półtora roku do nawet dwóch lat. - Dziennie wpływa do nas kilkadziesiąt wniosków - mówi Andrzej Purzycki.

Nieco krócej czekają pacjenci, dla których leczenie uzdrowiskowe jest jedynie kontynuacją lub uzupełnieniem leczenia szpitalnego.
Wnioski o przyznanie miejsca w sanatorium rozpatruje lekarz specjalista w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej albo rehabilitacji medycznej. To właśnie on, po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, wydaje decyzję, czy leczenie uzdrowiskowe jest konieczne.

Jeśli uzna, że pacjent powinien wyjechać do sanatorium, wskazuje rodzaj leczenia (szpitalne, sanatoryjne lub rehabilitacja) oraz miejscowość, w której można je realizować.

W przypadku uzasadnionej rezygnacji z wyjazdu, fundusz przydziela pacjentowi nowy termin. Jeżeli natomiast stwierdzi, że rezygnacja jest bezzasadna, informuje o konieczności uzyskaniania nowego skierowania.

Zobacz też:

X

Miejsce
w rankingu
Marta Pieszczyńska

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

bydoszczanin Gość
~bydoszczanin
link 2010-05-05 13.09

Link w treści artykułu powinien być bez www z przodu prawidłowy adres to: http://skierowania.nfz.gov.pl

Ewa Piątek Ewa Piątek
Jeszcze inaczej: 2010-05-05 14.28

https://skierowania.nfz.gov.pl/
Dzięki za uwagę, już poprawione, pozdrawiam!

TENOR Gość
~TENOR
Wsteczne odliczanie? 2010-06-08 21.28

Jak to się stało, że z dnia na dzień mój numer w kolejce przesunął się z 1200 na 2400. Wyjaśnienie w tej sprawia jest mętne i nie zrozumiałe. Moim zdaniem nadaje się to do Rzecznika Spraw Obywatelskich., bo to wygląda na jeden wielki przekręt. ( Nie wiem czy w ogóle was to obchodzi).

oczekująca Gość
~oczekująca
dALEJ BAJKI 2010-06-12 15.19

To że widzę swój nr, w kolejce, na wyjazd do sanatorium niczego nie zmienia.Nadal nie wiem kiedy , i gdzie wyjadę.Co więcej nagle mój nr. z ok.600, zmienił się na 920, bo ktoś coś chciał.Marne i mętne tłumaczenia.Też jestem zdania że są przekręty.Nie podoba mi się to.

Elżbieta Gość
~Elżbieta
oczekiwanie 2010-06-29 09.11

numery z kolejki zamiast przesuwać się w dół podnoszą się. Czas oczekiwania bywa różny w województwach.W podlaskiej i np,w wielkopolskiej czas oczekiwania różni się znacznie na niekorzyśc tej drugiej.

jola Gość
~jola
A to ciekawe 2010-07-05 15.10

Dostałam dziś odpowiedż z funduszu z przyznanym numerem i nie mogę się zalogować.Wciąż mam odpowiedz zle wpisany numer.

typisb typisb
... 2010-07-05 17.01

a od dziś jeszcze dłużej!

gargamel Gość
~gargamel
oczekiwanie 2010-07-12 12.04

Wszystkie ręce na stół z N.F.Z , dość tych pokrętnych tłumaczeń . Jest 21 wiek po zarejestrowaniu wniosku natychmiast wiadomo pod jakim numerem został zarejestrowany w kolejce dla oczekujących. Chyba że mamy do czynienia z państwem kolesi miro zbycho i trzeba dla swoich załatwić miejsce w pierwszej kolejności a " ciemny" lud pracujący niech czeka .Obyście się nie przeliczyli przy następnych wyborach !

uwżam ,ze jest porzadek w oczekkiwaniu w kolejce Gość
~uwżam ,ze jest porzadek w oczekkiwaniu w kolejce
sprawdzaanie 2010-07-24 20.16

ja sprawdam co trzy dni swój numer i jest wszystko wporzadku, poprostu przesuwa sie w gół. Będę sprawdzac nadal i obserwuje!

basia Gość
~basia
rre 2010-08-02 16.56

czy wiecie gdzie sa wyjazdy......

Danusia Gość
~Danusia
sprawdzanie 2010-08-06 15.08

Pozdrawiam-prosze wszystkich o branie pod uwage stan swojego zdrowia oraz TO,ze do kolejki wchodza rowniez pacjenci z zakwalifikowanym skierowaniem poza kolejnoscia.Doszukujecie sie jakis przekretow ,to jest wielka bzdura --wszystko jest OK.Jednoczesnie nalezy przemyslec wpisywana opnie,a nie prowadzenie błędnych diagnoz.Kazdy niech sie zastanowi ,czy faktycznie juz jutro musi jechac do sanatorium.Zapewniam ,ze sa osoby powaznie chore i sanatorium jest im niezbedne.Chetnie podam swoje schorzenia i wywazymy kto jest bardziej chory i jak powinien byc zakwalifikowany.Pozdrawiam Danusia.

Gość Krysia Gość
~Gość Krysia
mniej biurokracji 2010-09-07 16.53

W dalszym ciągu uwazam, że jest za długi okres oczekiwania na sanatorium. Proszę wziąć przykład z innych miast np: Szczecina gdzie czas oczekiwania na sanatorium jest 5 miesięcy , a nie trzy lata jak u nas.

jola Gość
~jola
jak się dowiedzieć 2010-09-16 16.03

Drodzy państwo jak można się dowiedzieć gdzie dostanie się skierowanie?Wiem jaki mam numer ale nie wiem do jakiej miejscowości.Nie bardzo się orientuję co trzeba zrobić by uzyskać takową informację/.Wielkie dzięki jeśli ktoś mi odpowie.

- ula Gość
~- ula
dlaczego inna data wpływu 2010-09-27 16.57

Wniosek złożyłam 26.04.2010r. a w piśmie,które otrzymałam o informacji zarejestrowania widnieje data wpływu do oddziału NFZ 08.06.2010.Pytam gdzie był wniosek od 26.04.10 do 08.06.10??

emerytka Gość
~emerytka
strona do poprawki 2010-11-08 19.00

wskazywany w przeglądarce nr w kolejce o niczym nas nie informuje, należy podawać przybliżony termin realizacji i po ocenie lekarza miejsce leczenia uzdrowiskowego. A nie tłumaczcie się, bo dobrze znane są przykłady załatwiania po znajomości w bardzo krótkim czasie (pół roku) w Poznaniu i nie żadne leczenie poszpitalne.
Poza tym na podane nr tel, nie można się dodzwonić a jesli już jesteśmy połączeni to nie miło traktuje się nas.
Trzeba więcej wymagać od pracowników bo zarabiają duże pieniądze!

Huba41 z POMORZA Gość
~Huba41 z POMORZA
Artykuł w Wyborczej-czy p.M.Skowarska z Centrali NFZ wie co mówi 2010-11-17 19.21

Wg tej pani na stronie z informacją o numerze w kolejce znajduje się także termin leczenia gdzie i w jakim sanatorium oraz numery telef. i adres tego sanatorium.Kto jak kto ale urzędnik Biura komunikacji Społecznej Centrali NFZ powinna być zorientowana,że na tej stronie nie ma nic więcej jak tylko nic nie mówiaaaaący kolejny numer! Wstyd że brak jakichkolwiek kompetencji,za co ta pani bierze pienądze ?Im mniejsza odpowiedzialność tym większa hucpa !

Jozek Gość
~Jozek
znam sposob by nie oszukiwano oczekujacych w kolejce 2010-12-01 12.30

wystarczy by byla wydrukowana lista osob zakwalifikowanych i im przydzielone numery
zlozylem pierwszy raz wniosek wiec jestem nowicjuszem
znajomy jezdzi do sanatorium co roku nie wiem jak on to zalatwia bo na to pytanie odpowiada--ma sie te chody i plecy
a strona ktora jest nic wiecej nie mowi procz tego ze jestesmy zakwalifikowani na wyjazd i numer w kolejce,nie bardzo sie operator tej strony wysilil by nam pomoc
na dzien 1grudnia mam numer w kolejce 72243 bede go aktualizowal co tydzien jestem ze slaskiego NFZ
a na nastepny taki wywiad do Wyborczej proponuje Pani M.Skowarskiej by sie lepiej przygotowala i nie opowiadala glupst jak to jest idealnie
nie rozumie Pani Danusi ,ktora mowi ze do kolejki wchodza osoby zakwalifikowane poza kolejnoscia--na jakiej podstawie tak sie dzieje?????
jestem po trzech zawalach,operacji wszczepienia pieciu pajpasow,oraz wszczepieniu defiblyratora-kardiowertera,czy wedlug Pani jestem schorowany??
pozdrawiam i zycze Pani duzo zdrowka
Jozef z Bytomia

Barbara Gość
~Barbara
Czekam cierpliwie 2011-01-16 15.37

Czy ktoś może wyjaśnic na czym polega różnica sanatorium ,a leczenie ambulatoryjne? Jak złożyłam wniosek do sanatorium,czy mogę zmienić na leczenie ambulatoryjne i czy też tak długo się czeka.I jeszcze jedno,czy przy leczeniu ambulatoryjnym można wybrać miejscowość?

koles Gość
~koles
dlaczego 2011-01-26 13.46

dlaczego zabrali te podglądając

zniecierpliwiona Gość
~zniecierpliwiona
co się dzieje z przeglądarką 2011-01-26 16.19

Od dwóch dni usiłuję sprawdzić o ile mój numer przesunął się do przodu i nie mogę ponieważ wciąż pokazuje złe połączenie

Oczekujący w kolejce. Gość
~Oczekujący w kolejce.
CZy wiekszy przekręt z przeglądarką? 2011-01-26 18.01

Potwierdzam,że od dwóch dni nie można sprawdzić swojego numeru skierowania.Komputer
informuje o winie operatora przeglądarki.Jak
długo można czekać? Niech osoba odpowiedzialna weżmie śię do pracy!!!
Najwyższa pora!!! Obudz śpiocha,olewacza szefie!!!

mam nadzieje,na szybka reakcje odpowiedzialnych osob. Gość
~mam nadzieje,na szybka reakcje odpowiedzialnych osob.
oczekujaca 2011-01-26 18.53

myslalam,ze to blad w moim kompie,a to cos powazniejszego.Czekamy!!!!

Aga Gość
~Aga
strona nie działa 2011-01-26 19.29

Ja również nie mogę załadować strony od ok 2dni, wychodzi błąd wczytywania strony:( Czy nie ma nikogo kto zajmuje się takimi usterkami????ludzie czekają na wyjazd a tu taka klapa:(

jola Gość
~jola
Strona nie działa 2011-01-26 21.50

To prawda strona nie działa.Ostatni raz sprawdzałam 24.01.2011.Teraz mam informację:serwer nie znalazł strony!!!A tak czekam na to sanatorium.Jestem po wypadku a w sanatorium byłam 13 lat temu.Obawiam się,że o ile przywrócą stronę może zmienić się znów kolejność.A tak czekałam na sanatorium,bo nie mogę sobie pozwolić na więcej zabiegów z rehabilitantem(prywatnie)jak dwa razy w tygodniu.

Aga Gość
~Aga
Już działa 2011-01-27 13.45

Dzisiaj patrzę a strona działa już prawidłowo, numer taty coraz bliżej wyjazdu:) Pozdrawiam wszystkich czekających i życzę by numerki szybko leciały:)

Dodaj swój komentarz: